طراحی ساخت قالب تزریق پلاستیک

پلیمرهای قالب سازی پلاستیک

قیمت طراحی و ساخت قالب تزریق پلاستیک به کیفیت قالب تزریق پلاستیک و مدت زمان طراحی و ساخت قالب تزریق پلاستیک باز می گردد. شرکت قالب سازی در این زمینه موفق است که حداقل هزینه را در کوتاه ترین زمان و بالاترین کیفیت برای طراحی و ساخت قالب تزریق پلاستیک ارائه دهد. حال این پروسه چه طور ممکن است؟ … 

قیمت طراحی ساخت قالب تزریق پلاستیک

طراحی و ساخت قالب‌های تزریق پلاستیک یک پروسه سیستماتیک و حساس برای شرکت های قالب سازی صنعتی است. رقابت اصلی بین شرکت های قالب سازی زمانی به اوج خود می رسد که یک شرکت بتواند با حداقل زمان ممکن و با یک هزینه معقول با بالاترین کیفیت به طراحی و تولید قالب تزریق پلاستیک بپردازد. قالب سازی فن آور پلاستیک با تکیه بر تجربه 20 ساله خود در زمینه تولید قالب تزریق پلاستیک و استفاده از جدیدترین متد های روز دنیا و با تکیه بر دانش خود (که در ادامه به بررسی آن پرداخته شده است) در کوتاه ترین زمان و حداقل قیمت ساخت یک قالب تزریق پلاستیک، نیاز مشتریانش را با بالاترین کیفیت مرتفع کرده است. جهت بررسی دقیق قیمت طراحی و ساخت یک قالب تزریق پلاستیک با شرکت قالب سازی فن آور پلاستیک تماس حاصل فرمایید.

نرم افزارهای طراحی 

به طور کلی یکی از پر کاربردترین قسمت های انواع قالب های صنعتی، قالب سازی پلاستیک به روش قالب تزریق پلاستیک است. اولین مرحله از طراحی و ساخت قالب تزریق پلاستیک طراحی با نرم افزار های قالب پلاستیک است و پس از آن نوبت به ساخت می رسد. برای سهولت معرفی مراحل قالب سازی پلاستیک، قالب سازی فن آور پلاستیک قالب تزریق پلاستیک را از جهات مختلف تقسیم بندی کرده است که به صورت اجمالی به صورت زیر خلاصه شده است

انواع دستگاه تزریق پلاستیک:

ماده اولیه در دستگاه تزریق پلاستیک

 

1. عمودی
2. افقی

انواع دستگاه تزریق پلاستیک از جهت سیستم انتقال مواد:

1. پیستونی
2. ماردونی (پیچی)

انواع دستگاه تزریق پلاستیک از جهت حرکت صفحه متحرک:

1. دستگاه های بازویی
2. دستگاه های جکی

قسمت های مختلف ماشین تزریق در قالب تزریق پلاستیک:

1. قسمت تزریق
2. قسمت قالب گیری

واحد تزریق در ساخت قالب 

مرحله تزریق در ساخت قطعه پلاستیکی

واحد تزریق در قالب سازی پلاستیک عمل ذوب و اختلاط و تزریق مواد انجام می شود. به این ترتیب که ابتدا مواد پلاستیک داخل قیف (Hopper) ریخته شده و از قیف بتدریج بداخل سیلندر (Barrel) راه می یابد و با گردش مارپیچ (Screw) به جلو رانده می شود.

پوسته سیلندر بوسیله گرمکن های برقی (Heater) که در طول جدار خارجی سیلندر قرار گرفته اند کاملاً گرم شده به صورت سیال در می آیند و به جلوی سیلندر می رسند. مارپیچ با چرخش به دور خود عمل مواد گیری را (مانند چرخ گوشت) انجام می دهد و یک حرکت افقی نیز رو به جلو دارد.

در همین حال یعنی زمانی که مارپیچ به جلو می رود موادی که قبلاً در سر سیلندر و پشت سوپاپ جمع شده اند در اثر فشار مارپیچ به داخل قالب (Mold) تزریق می شوند. بعد از مدت معینی که توسط کاربر دستگاه تعیین شده است با قطع فشار پشت مارپیچ و تجدید عمل مواد گیری، سیلندر تزریق به عقب برگشت می کند.
اجزای مختلف قسمت تزریق در طراحی و ساخت قالب تزریق پلاستیک:

1. مارپیچ

مارپیچ در دستگاه تزریق پلاستیک2. نازل
3. سیلندر تزریق
4. قیف مواد
5. گرمکن
6. حرارت سنج
7. ترموکوپل

واحد قالب گیر (Mold Clamping)

درطراحی و ساخت قالب تزریق پلاستیک مرحله دوم قسمت قالب گیر با محفظه بزرگی است که قالب و اجزایش روی آن نصب می شوند. واحد قالب گیر دارای ۲ قسمت اصلی است: قسمت ثابت و قسمت متحرک
قدرت دستگاه تزریق پلاستیک بر حسب میزان تناژ نیروی دو فک نگهدارنده قالب ساز صنعتی(حداکثر نیروی وارده به پشت صفحه متحرک) بیان می شود، یک دستگاه تزریق پلاستیک ۶۰۰ تنی دستگاهی است . نیروی فشارنده این فک ها به قالب بسته تا ۶۰۰ تن امکان پذیر است. به طور کلی در ماشین های تزریق پلاستیک جهت ایجاد فشار پشت قالب ساز صنعتی از دو سیستم استفاده می شود:

سیستم مکانیکی و سیستم هیدرولیکی.

قالب ساز پلاستیک از یک طرف به مرکز قسمت ثابت و از طرف دیگر به مرکز قسمت متحرک متصل می شود و چون قالب برای به بیرون پراندن قطعه تولید شده همیشه از وسط باز می شود در نتیجه وقتی صفحه مذکور باز می شود نیمی از قالب ساز پلاستیک را با خود به عقب می برد با این کار قطعه تولیدی به بیرون می پرد سپس صفحه متحرک دوباره به جای خود باز گشته و قالب ساز پلاستیک بسته می شود تا عمل تزریق پلاستیک مجدد انجام گیرد.

پس از بسته شدن قالب پلاستیک و مستقیم گشتن بازو ها با ایجاد فشار (حداقل بیش از فشار تزریق پلاستیک) مواد مذاب را در داخل قالب تزریق پلاستیک حفظ می کند زیرا اگر فشار پشت قالب از فشار تزریق کمتر باشد درز میان دو صفحه قالب، باز شده و مواد پلاستیک به خارج می ریزد و یا دور خارجی قطعه تولید شده پلیسه تشکیل می شود

معرفی دستگاه تزریق پلاستیک:

همه چیز در مورد تزریق پلاستیک

در ادامه ۶ مرحله از یک پروسه تزریق پلاستیک معرفی و بررسی می شود :
یک ماشین تزریق از سه قسمت اصلی تشکیل شده است :
1. قالب
2. Clamping
3. فاز تزریق
Clamping قسمتی از دستگاه را شامل می شود که در حین پروسه تزریق قالب را بسته نگه می دارد و پس از آن باز می کند اساسا قالبها از دو نیمه تشکیل می شوند که در هنگام تزریق باید توسط این بخش در کنار هم فیکس شوند .

Injection( تزریق ) :

در فاز تزریق مواد پلاستیک که معمولا به فرم گرانول ( دانه دانه ) می باشند ، وارد قیفی در قسمت بالایی دستگاه می شوند و از آنجا وارد سیلندری می شوند که توسط هیترهایی احاطه شده است . گرانولها پس از حرارت دیدن به حالت مذاب یا رزین در می آیند . در داخل سیلندر مواد به وسیله مارپیچی زیر و رو می شوند . با چرخش مارپیچ مواد نیز به سمت جلو رانده می شوند . و هنگامی که ماده کافی در قسمت جلویی مارپیچ ذخیره شد ، عملیات تزریق توسط نازل صورت می گیرد . و مواد مذاب به داخل راهگاه قالب رانده می شوند . سرعت و میزان فشار وارده به میزان چرخش مارپیچ و نیز قطر نازل بستگی دارد . در برخی از ماشینهای تزریق پلاستیک به جای مارپیچ از یک پیستون منگنه ای استفاده می شود .

Dwelling :

فاز Dwelling شامل یک مکث در پروسه تزریق می شود تا هم مذاب در داخل کویتیها به صورت کامل پر شود و هم گازهای ایجاد شده از محفظه های تعبیه شده خارج شوند .

Cooling ( خنک کاری ) :

در این مرحله مذاب خنک می شود تا به حالت جامد در آمده و قابلیت خروج از قالب را پیدا کند . در غیر این صورت احتمال تغییر شکل محصول زیاد می باشد .

Mold Opening ( بازشدن قالب ) :

در این قسمت بخش Clamping از هم باز می شود تا دو نیمه قالبها نیز از هم باز شوند و آماده بیرون اندازی شوند .

Ejection ( بیرون اندازی ) :

چند میله به همراه یک صفحه عملیات خروج قطعه از قالب را انجام می دهند . رانرها و راهگاههای قطعه کار که به صورت غیر استفاده و زاید می باشند از قطعه جدا و تمیزسازی می شوند تا مجددا برای ذوب شدن آماده شوند .

مزیت شیوه تزریق پلاستیک :

شیوه تزریق پلاستیک یکی از مهمترین و پرکاربردترین روشهای شکل دهی پلاستیـک و تـــولید محصـــولات پلاستیکی در صنایــع قالب سازی صنعتی محســوب می شود. در این روش مــاده اولیــه کــه یکی از انـــواع تــرموپلاستها می باشد، طی عملیات خاصی به داخل کویتیهای ( Cavity ) قالب رانده شده و پس از خنک کاری از قالب بیـرون می آیند.
این روش قالب تزریق پلاستیک بیشتر در پروسه های تولید انبوه (Mass – Production ) و مدل سازی( Prototyping ) مورد استفاده قرار می گیرد . قالب تزریق پلاستیک نسبتا شیوه جدیدی در تولید محصولات به حساب می آید. اولین دستگاه تزریق پلاستیک در سال ۱۹۳۰ میلادی ساخته شد و کم کم در اختیار صنایع قرار گرفت .

۱- سرعت بالای تولید
۲- تنوع وسیع مواد مورد استفاده در این روش
۳- صرفه جویی در نیروی انسانی
۴- کمترین میزان اتلاف مواد
۵- کاهش عملیات بعد از تزریق در تولید محصول قالبسازی پلاستیک قطعات کشاورزی
معایب شیوه تزریق پلاستیک :
۱- هزینه های بالای تجهیزات و دستگاهها
۲- بالا بودن هزینه های تولید و انجام پروسه
۳- طراحی بعضی قسمتهای دستگاه بر حسب قالب مورد استفاده
 
 

Comments for this post are closed.