چرا از قالب تزریق پلاستیک برای تولید اسباب‌بازی استفاده می‌شود؟

قالب تزریق پلاستیک برای تولید اسباب بازیکافی است سری به یک فروشگاه اسباب‌بازی فروشی بزنید و یا در نمایشگاه عرضه اسباب‌بازی کودک قدم بزنید، آن زمان است که تازه متوجه می‌شوید اکثر اسباب‌بازی‌های تولیدی برای کودکان از جنس پلاستیک هستند. آنچه مسلم است، این اسباب‌بازی‌ها با یکی از روش‌های قالب سازی پلاستیک ساخته شده‌اند که پر کاربردترین روش، قالب تزریق پلاستیک است. قالب تزریق پلاستیک برای تولید اسباب بازی های زیادی استفاده شده است که برخی از آن ها عبارت‌اند از: آجرهای ساختمانی، عروسک‌ها، ربات‌ها و کیت‌های صنایع دستی. قالب تزریق پلاستیک برای تولید اسباب‌بازی می‌تواند تعداد تقریباً زیادی اسباب‌بازی و بازی برای کودکان ایجاد کند.

مزایای قالب تزریق پلاستیک برای تولید اسباب‌ بازی

اسباب‌بازی‌هایی که به روش تزریق پلاستیک ساخته می‌شوند دارای ویژگی‌های زیر هستند:

برای شروع، پلاستیک سبک، رنگارنگ و قوی است. می‌توان آن را با خیال راحت جوید، پرتاب کرد، به کار گرفت و کاوش کرد. وزن سبک‌تر نه تنها امکان بلند کردن و حمل آن توسط کودکان را فراهم می‌کند، بلکه هزینه‌های حمل و نقل و ذخیره سازی را نیز کاهش می‌دهد. مواد پلاستیکی باکیفیت عالی، رنگ و طراحی سفارشی و غیره را نیز بسیار شکل پذیری خوبی دارند و برای بازی کودکان، بدون ترس از ریزش رنگ روی دست یا لباس – یا در دهانشان بی خطر است.

توانایی ساخت  قالب‌ تزریق پلاستیک برای تولید اسباب‌ بازی‌ به این معنی است که اسباب‌بازی‌ها و اجزای آن‌ها می‌توانند جزئیات دقیقی داشته باشند تا با شخصیت‌های آشنا نظیر شخصیت‌های کارتونی مطابقت داشته باشند و یا اشیایی شبیه به زندگی واقعی تولید کنند. این ویژگی سبب می‌شود تا به جرقه زدن تخیلات کودک کمک می‌کند و منجر به تجربه رضایت بخش تری برای کسانی می‌شود که می‌خواهند از بازی با اسباب‌بازی‌ها لذت ببرند. این ویژگی همچنین می‌تواند کمک بزرگی به تولید کنندگان و توسعه دهندگان ایده‌های اسباب‌بازی جدید که نیاز به ایجاد نمونه‌های اولیه دقیق برای عرضه به بازار و سنجش علاقه به تولید گسترده‌تر دارند، باشد.

ایمن و سالم

اسباب‌بازی‌ها باید بیش از همه ملاحظات دیگر ایمن باشند. قالب‌ تزریق پلاستیک برای تولید اسباب‌بازی از طیف وسیعی از پلاستیک‌های ایمن و با کیفیت تست شده استفاده می‌کند که ویژگی‌های مورد نیاز را برای انواع مختلف اسباب‌بازی‌ها تولید می‌کند. مصرف‌کنندگان نیز به‌طور فزاینده‌ای به دنبال اسباب‌بازی‌هایی هستند که سازگار با محیط‌ زیست بوده و تا آنجا که ممکن است، زیست تخریب‌پذیر باشند.

پلی هیدروکسی آلکانوات ها (PHAs) پایه زیستی و زیست تخریب پذیر هستند و با قالب تزریق پلاستیک به خوبی کار می‌کنند. پلی لاکتیک اسید یکی دیگر از مونومرهای ترموپلاستیک مشتق شده ارگانیک است که ماده مؤثری برای اسباب‌ بازی‌های قالب تزریقی پلاستیک است. علاوه بر این، اسباب‌بازی‌های محکم و ایمن را می‌توان از پلاستیک‌های سنتی‌تر مانند پلی اتیلن ترفتالات (پلی استر) و پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) که از نفت منشأ می‌گیرد، تهیه کرد.

این‌ها همگی بدون BPA هستند، به این معنی که حاوی ترکیب بیسفنول A (BPA) نیستند. برخی از محققان دریافته‌اند که این ماده از پلاستیک به مواد غذایی یا نوشیدنی‌ها نفوذ می‌کند و بر رفتار کودکان تأثیر می‌گذارد. همچنین نگرانی‌هایی در مورد تراوش BPA وجود دارد که با افزایش فشار خون و انواع خاصی از دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط است.

ساخت قالب تزریق پلاستیک برای تولید اسباب بازی

برخی دیگر از مزایای قالب سازی پلاستیک در تولید اسباب‌ بازی

قالب سازی پلاستیک زمان تولید می‌تواند سریع و کارآمد باشد، که به سازندگان اسباب‌بازی کمک می‌کند تا با روندهای همیشه در حال تغییر و تقاضاهای فصلی همگام شوند.با این روش ایجاد نمونه‌های اولیه برای محدوده‌ها و ایده‌های جدید نیز آسان‌تر است، و معمولاً تعداد کمی از محصولات معیوب و مواد زائد حاصل از این فرایند وجود دارد. بسیاری از پلاستیک‌ها قابل بازیافت هستند، به این معنی که بسیاری از اسباب‌بازی‌ها را می‌توان به شکل نرم‌تر یا مایع تبدیل کرد تا چیز دیگری تولید شود.

علاوه بر این، پلاستیک بسیار مقاوم است و به راحتی شکسته نمی‌شود یا آسیب نمی‌بیند. یکی از ویژگی‌های این اسباب‌بازی‌ها برای افراد دوستدار محیط زیست است تا به اهداف پایداری دست یابند، زیرا اسباب‌بازی‌ها را می‌توان به جای فرستادن به محل دفن زباله، به دوستان کوچک‌تر و اعضای خانواده  هدیه داد. گاهی اوقات، اسباب‌بازی‌ها می‌توانند چندین دهه در اتاق‌های زیرشیروانی، گاراژها و اتاق‌های یدکی زندگی کنند و منتظر باشند تا به صاحبان جدیدشان برسند.

از دیگر ویژگی ها:

 • استحکام بالا
 • سبک وزن
 • دکوراسیون رنگارنگ
 • طرح های پیچیده
 • دقت در ایجاد طراحی
 • تولید انبوه سریع‌تر
 • انعطاف پذیری در مواد، رنگ و پایان
 • کاهش ضایعات

انواع اسباب‌ بازی‌ها که به روش تزریق پلاستیک تولید می‌شوند

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، اسباب‌بازی‌های قالب تزریق پلاستیک گسترده و محبوب هستند. یکی دیگر از کاربردهای رایج برای این فرآیند، اکشن فیگورهای پلاستیکی و کلکسیونی است. این‌ها باید بسیار دقیق و قابل تنظیم باشند، زیرا ارزش آن‌ها اغلب در قابلیت جمع آوری و محدوده آن‌ها است. آن‌ها را می‌توان رنگ آمیزی کرد، شکل داد و به روش‌های مختلف ژست داد، همه این ویژگی ها از طریق تکنیک‌های قالب تزریق پلاستیک ایجاد می‌شود.

یکی دیگر از اسباب‌بازی‌های محبوب، اردک لاستیکی و اسباب‌بازی‌های مشابه حمام است. این اسباب‌بازی‌ها باید بادوام، ایمن و ضد آب باشند، بدون نقاط اتصال ضعیف یا سوراخ‌های ناخواسته برای نفوذ آب.

به همین ترتیب، اسباب‌بازی‌های دندان درآوردن باید در برابر سایش و پارگی سنگین مقاوم باشند و برای نوزادان از دهان خارج شوند.

در نهایت، آجرهای ساختمانی سخت، رنگارنگ هستند و باید دقیقاً در کنار هم قرار گیرند تا برای هدف مناسب باشند. مقیاس‌پذیری و دقت قالب تزریق پلاستیک برای تولید اسباب‌ بازی باعث می‌شود که این فرآیند برای ساخت آجرهای ساختمانی، کیت‌های مدل و موارد دیگر کاملاً مناسب باشد.

ساخت قالب برای تولید اسباب بازی

چگونه قالب تزریق پلاستیک صنعت اسباب‌ بازی را متحول کرده است؟

در سال‌های اخیر، صنعت اسباب‌بازی یکی از مبتکرترین صنایع تولید پلاستیک بوده است، زیرا سالانه میلیون‌ها اسباب‌بازی تولید می‌شود که میلیاردها دلار درآمد به همراه دارد. صنعت اسباب‌بازی تکنیک‌های خلاقانه‌ای را برای قالب‌ تزریق پلاستیک ارائه کرده است که باعث تولید اسباب‌بازی‌های پیچیده‌تر شده است. امروزه ساخت قالب تزریق پلاستیک برای تولید اسباب بازی پیچیده‌تر شده است، زیرا اسباب‌بازی‌های جدید نیاز به توانایی انجام عملکردهای پیچیده و داشتن قطعات متحرک بیشتری هستند.

شرکت قالب‌ تزریق پلاستیک ما، از به روزترین و جدیدترین تکنیک‌ها استفاده می‌کند تا بهترین ساخت قالب اسباب‌ بازی را با بالاترین کیفیت به مشتریان خود ارائه دهد. فرآیند طراحی و ساخت اسباب‌بازی گاهی اوقات می‌تواند مشکل باشد. بسیاری از اسباب‌بازی‌های پلاستیکی دارای رنگ‌های متعددی در داخل قطعات و طراحی هستند.  بنابراین باید از فرآیندهای متفاوتی برای یافتن بهترین  روش تولید اسباب‌بازی برای کارایی پروژه استفاده کرد. شرکت قالب سازی فن آور پلاستیک  به مشتریان سهولت تولید محصولاتشان را ارائه می‌دهد و به شکل گیری صنعت در حین رشد کمک می‌کند.

چگونگی پیدا کردن یک  شرکت قالب سازی اسباب‌ بازی

چگونه یک شرکت قالب سازی به روش تزریق پلاستیک پیدا کنیم؟ اگر می‌خواهید اسباب‌بازی‌های سیلیکونی یا اسباب‌بازی‌های قالب تزریق پلاستیک بسازید، ابتدا باید یک شرکت معتبر و با کیفیت را پیدا کنید.

سه راه وجود دارد که می‌توانید شرکت ساخت قالب را پیدا کنید.

 • تأمین آنلاین شرکت قالب تزریق پلاستیک

وب سایت‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید سازندگان قالب را به صورت آنلاین جستجو و پیدا کنید. از آنجایی که ما در دنیای دیجیتال زندگی می‌کنیم، پیدا کردن تولیدکننده با یک کلیک یا یک ضربه زیاد است. پیشنهاد آنلاین بسیار زیاد است، بنابراین شما یکی را انتخاب می‌کنید که بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد و شرایط خوبی دارد. ابتدا، با مشورت آن‌ها در مورد قیمت ساخت قالب تزریق پلاستیک برای تولید اسباب‌ بازی را شروع می‌کنید. سپس همه آن‌ها را با هم مقایسه خواهید کرد و بهترین انتخاب این است که کسی را با قیمت منصفانه یا کمترین قیمت و بالاترین کیفیت است را انتخاب کنید.

علاوه بر این، شرایط روش پرداخت عامل دیگری است که باید قبل از انتخاب سازنده در نظر بگیرید. شما باید سازندگانی را در نظر بگیرید که شرایط و روش‌های پرداخت آن‌ها برای شما در دسترس و شفاف است. پس از دریافت قیمت، باید از سازنده قالب بخواهید نمونه کارهایی را که قبلاً انجام داده‌اند برای شما ارسال کند. در اینجا شما سعی خواهید کرد محصولی منحصر به فرد و با کیفیت را شناسایی کنید. کیفیت یک نکته کلیدی است زیرا شما به محصولی نیاز دارید که ماندگاری طولانی و منحصر به فرد داشته باشد، عاملی برای جلوگیری از یکنواختی و رایج بودن است.

در نهایت، شما باید حداقل مقدار سفارش خود را بدانید تا تشخیص دهید که آیا سازنده در محدوده سفارش شما قرار دارد یا خیر. حداقل مقدار سفارش برخی از تولیدکنندگان برای شما بسیار زیاد است.

 • یک عامل منبع حرفه‌ای پیدا کنید

رقالب سازی پلاستیک برای تولید اسباب بازیاه دیگر برای یافتن سازنده، یافتن یک نماینده منبع حرفه‌ای است. نمایندگان عمدتاً اطلاعاتی در مورد پیشنهاد‌ها بر اساس سال تجربه با توجه به مشخصات و نیاز شما دارند. کاری که نمایندگان انجام می‌دهند این است که به عنوان یک واسطه بین شما و سازنده عمل کنند. شما پیشنهاد و نیاز خاصی را که نیاز دارید به آن‌ها می‌دهید و آن‌ها به شما توصیه می‌کنند از منبع گسترده اطلاعات و تجربیات خود تولید کنید.

نمایندگان تمام کارها را برای شما انجام می‌دهند و تولید کنندگان اسباب‌بازی را برای شما تهیه می‌کنند و شما را به تولید کنندگان مرتبط می‌کنند. پس از اینکه نماینده حرفه‌ای شما لیستی از تولیدکنندگان اسباب‌بازی تهیه کرد، بهترین روش پرداخت را به شما توصیه می‌کنند و محصولات شما را در مدت زمان مشخص شده به شما تحویل می‌دهند. تنها مشکل این است که هزینه اضافی برای نماینده منبع حرفه‌ای وجود خواهد داشت.

 • با حضور در نمایشگاه

حضور در نمایشگاه اسباب‌بازی‌های قالب تزریق پلاستیک می‌تواند به شما کمک کند بسیاری از تولیدکنندگان اسباب‌بازی را پیدا کنید. این روش بسیار راحت است زیرا می‌توانید نمونه ای را که شرکت ساخته است و قیمتی که آن‌ها ارائه می‌دهند مشاهده کنید. علاوه بر این، فرصتی برای گفتگو رو در رو با تولیدکنندگان مختلف و تعامل در سطح شخصی دارید. شما باید از آن‌ها در مورد کیفیت محصول و اینکه چرا محصول آن‌ها در بازار نسبت به رقبا بهترین است سؤال کنید. در اینجا در نمایشگاه دانش بیشتری در مورد محصول اضافه می‌کنید و تصمیم می‌گیرید که کدام سازنده را با توجه به کیفیت محصول، قیمت، مدت زمان ساخت، حداقل مقدار سفارش و روش پرداخت انتخاب کنید.

بهترین چیز در مورد حضور در نمایشگاه این است که می‌توانید سازنده‌ای را پیدا کنید که کمیسیون می‌دهد و مقداری پول پس انداز کنید. حضور در نمایشگاه به شما این فرصت را می‌دهد که از متخصصانی که علاقه تجاری به محصول ندارند، توصیه بخواهید. حضور در نمایشگاه بهترین راه برای یافتن سازنده‌ای است که اسباب‌بازی‌های شما را باقیمت‌های مقرون به صرفه با بهترین کیفیت و پیشنهاد‌ها تولید می کند.

 

Comments for this post are closed.