قالب سازی سنبه و ماتریس

قالب سنبه و ماتریسقالب سازی سنبه و ماتریس یکی از مهم‌ترین فرایندها در صنعت تولید قطعات فلزی است. این فرآیند به ما این امکان را می‌دهد که قطعات با دقت بالا و کیفیت مطلوب تولید کنیم. در این مقاله، به بررسی انواع قالب‌های سنبه و ماتریس و مزایای هر یک خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

قالبسازی چیست؟

قالب سازی قالبسازی یا قالب سازی یک فرایند چند مرحله ای شامل طراحی، قطعه سازی، مونتاژ، آبکاری و … می باشند که برای تولید بسیاری از محصولاتی که امروزه در اطراف خود مشاهده می کنید مورد استفاده قرار می گیرد.

این فرایند در گذشته توسط ابزارهای ابتدایی مانند سنگ، چوب و … انجام می شده اما امروزه از مواد مختلفی مانند انواع فلزات، پلاستیک ها، پلیمرهای گرم نرم و گرما سخت، شیشه و … استفاده می شود. فرایند قالبسازی از طراحی تا تولید قالب نهایی در شرکت فن آورپلاستیک توسط نیروهای متخصص و ماشین آلات به روز به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی انجام می گردد.

ادامه مطلب

مشکلات قالب در فرایند تزریق پلاستیک

مشکلات تزریق پلاستیکاستفاده از قالب تزریق پلاستیک برای تولید قطعات پلاستیکی یک روش محبوب و مرسوم است اما این روش در کنار تمام مزایا و محاسن خود دارای معایب و کاستی هایی می باشد. برای بررسی این معایب و این مشکلات در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

قالب سازی بادی چیست؟

قالب سازی بادی

ساخت قطعات پلاستیکی از روش‌های مختلفی انجام می‌شود، در این مقاله راجع به ساخت قطعات توخالی  به عنوان قطعه اولیه یا پریفرم و شکل دهی نهایی با استفاده از تکنیک  قالب سازی بادی می‌خواهیم صحبت کنیم.

در این روش ماده اولیه پلاستیک را بر اساس طرح نهایی به شکل خاص (معمولا استوانه ای شکل) در آورده و و برای رسیدن به محصول نهایی این قطعه را داخل قالب یا محفظه قرار می دهیم و در شرایط دما و فشار خاص با فشار هوای مناسب باعث چسبیدن پلاستیک (پریفرم) به صورت یکنواخت به دیواره قالب شده و در نهایت طی فرایند خنک سازی قطعه نهایی تولی و به بیرون پرتاب می شود.  تولید با این روش مزیت‌های فراوانی داشته و در شهرهای صنعتی چون تهران محبوبیت بالایی دارد. برای آشنایی با مزیت‌ها و انواع روش‌های ساخت این محفظه با ما همراه باشد.

ادامه مطلب