واحد تزریق پلاستیک شرکت فن آور پلاستیک

کاربرد قالب تزریق پلاستیک در گذشته

واحد تزریق پلاستیک شرکت فن آور پلاستیک

صنعت  اتفاقی مدرن برای چند دهه اخیر به حساب می آید، اما باید دید که چه ابزاری باعث پیشرفت این صنعت شده اند. یکی از ابدایی ترین ابزار برای پیشرفت های صنعتی قالب سازی، قالب سازی صنعتی به طور ریز تر قالب سازی پلاستیک و به طور دقیق تر قالب تزریق پلاستیک است…

قالب تزریق پلاستیک روشی برای افزایش قابلیت پلاستیک

وقتی قرار است راجع به اختراعات بزرگ تاریخ فکر کنیم، احتمالاً اتومبیل، هواپیما، رایانه، و سایر نوآوری‌های انقلابی برایمان تداعی می‌شوند. اگرچه این تحولات بسیار مهم هستند اما تابه‌حال فکر کرده‌اید طراحی و تولید قطعات کاربردی این اختراعات چقدر می‌تواند مهم باشد؟ بسیاری از مردم از اهمیت قطعات و روش‌های تولید آن‌ها بی‌اطلاع هستند و نمی‌دانند که بدون آن‌ها نوآوری‌های صنعتی و تکنولوژیکی دستگاه‌های عصر جدید وجود نخواهد داشت. قالب تزریق پلاستیک یکی از نمونه‌ای عالی روش‌های تولید قطعات پلاستیکی هستند.
پلاستیک یکی از مهم‌ترین واسطه‌های تولید مدرن است. زیرا این ماده دارای کیفیت بالای تولید قطعات بوده و محصولی بادوام و مقاوم در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی ایجاد می‌کند. پژوهشگران برای اینکه پلاستیک کاربردی‌تر شود و قابلیت طراحی‌اش بیشتر گردد از فن‌آوری قالب تزریق پلاستیک کمک گرفته‌اند.

دنیای مدرن بدون قالب سازی و قالب پلاستیک بسیار متفاوت به نظر می‌رسد. شرکت قالب‌ سازی فن‌آور پلاستیک نیز واحد تزریق پلاستیک خود را با تجهیزات جانبی کامل اعم از ماشین تزریق PLC، گاز گیری برای مواد مهندسی، میکسر رنگ با مواد و چیلر برودتی برای تولید قطعات حساس صنعتی بنا بر درخواست و نیاز برخی از تولیدکنندگان و مشتریان گرامی خود احداث نموده است.در ادامه کمی عمیق‌تر تاریخ قالب تزریق پلاستیک را بررسی کرده است.

شروع کار با قالب تزریق پلاستیک از کجا بود؟

قالب تزریق پلاستیک در اواخر قرن نوزدهم اختراع شد ، و اولین ماشین قالب‌ریزی در سال 1872 توسط دو برادر ، جان و اشعیا وسلی هایات شکل گرفت. درحالی‌که این دستگاه طبق استانداردهای امروزی ساده بود ، اما به‌سرعت منجر به رشد صنعت تولید پلاستیک‌ و قالب سازی پلاستیک نوپا شد ، جایی که شانه‌ها ، دکمه‌ها و … با پلاستیک تولید می‌شدند.
در سال 1903 ، دو دانشمند آلمانی ، آرتور آیشنگروون و تئودور بکر ، تغییراتی در محلول استات سلولز ایجاد کردند دکه به‌طور قابل‌توجهی کمتر از گزینه‌های قبلی قابل اشتعال بود. درحالی‌که دهه 1930 برای بسیاری از مردم، زمان تاریکی بود ، برای صنعت تولید قالب پلاستیک یک دهه پر از نوآوری بود. بسیاری از محبوب‌ترین ترموپلاستیک ها ، مانند پلی الیفین ها ، پلی استایرن و پلی وینیل کلرید (PVC) در این زمان اختراع شدند.

با شروع جنگ جهانی دوم و استفاده از هواپیماهای بزرگ منجر به پیشرفت علم موتور و خودرو شد و در این زمان تقاضای زیادی برای تولید انبوه ارزان قیمت وجود داشت و قالب سازی پلاستیک بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گرفت. به‌تدریج پلاستیک و همین‌طور قالب تزریق پلاستیک محبوبیت و تقاضایشان بیشتر شد. پیشرفت قالب‌ سازی پلاستیک در این دوره در درجه اول به تولیدات کارآمد محصولات پلاستیکی برمی‌گردد و سپس به مقرون به صرفه بودن محصولات در مقیاس بزرگ برمی‌گردد.

اختراع قالب تزریق پلاستیک در اواخر قرن نوزدهم بر می گردد ، و اولین ماشین قالب‌ریزی در سال 1872 توسط دو برادر ، جان و اشعیا وسلی هایات شکل گرفت. درحالی‌که این دستگاه طبق استانداردهای امروزی ساده بود ، اما به‌سرعت منجر به رشد صنعت تولید پلاستیک‌های نوپا شد ، جایی که شانه‌ها ، دکمه‌ها و … با پلاستیک تولید می‌شدند.
در سال 1903 ، دو دانشمند آلمانی ، آرتور آیشنگروون و تئودور بکر ، تغییراتی در محلول استات سلولز ایجاد کردند دکه به‌طور قابل‌توجهی کمتر از گزینه‌های قبلی قابل اشتعال بود. درحالی‌که دهه 1930 برای بسیاری از مردم، زمان تاریکی بود ، برای صنعت تولید پلاستیک یک دهه پر از نوآوری بود.

بسیاری از محبوب‌ترین ترموپلاستیک ها ، مانند پلی الیفین ها ، پلی استایرن و پلی وینیل کلرید (PVC) در این زمان اختراع شدند. با شروع جنگ جهانی دوم و استفاده از هواپیماهای بزرگ منجر به پیشرفت علم موتور و خودرو شد و در این زمان تقاضای زیادی برای تولید انبوه ارزان قیمت وجود داشت و پلاستیک بیش‌ازپیش موردتوجه قرار گرفت. به‌تدریج پلاستیک و همین‌طور قالب پلاستیک محبوبیت و تقاضایشان بیشتر شد. پیشرفت قالب‌ سازی پلاستیک در این دوره در درجه اول به تولیدات کارآمد محصولات پلاستیکی برمی‌گردد و سپس به مقرون به صرفه بودن محصولات در مقیاس بزرگ برمی‌گردد.

جیمز واتسون هندری و صنعت قالب تزریق پلاستیک مدرن

تا سال 1946 ، جیمز واتسون هندری مخترع آمریکایی اولین دستگاه قالب تزریق پلاستیک با پیچ اکستروژن را در جهان ساخت. هندری با استفاده از پیچ چرخشی توانست کنترل بهتر فرآیند تزریق را داشته باشد. این فرایند باعث افزایش چشمگیر کیفیت محصولات تولیدشده می‌شود. هندری در ادامه اولین فرایند قالب‌ریزی و سازه تزریقی با کمک گاز را ارائه داد ، نوآوری که امکان ایجاد محصولات بلند، پیچیده و توخالی را فراهم کرد. با تولید قطعات با استحکام بیشتر و وزن کمتر، تولید قالب پلاستیک از دهه 1970 نسبت به دیگر محصولات پیشی گرفت . تا سال 1990 استفاده از قالب‌های آلومینیومی بیشتر شد و به خاطر ارزان‌تر بودنش جایگزین قالب‌های فولادی شد.
جایگاه قالب تزریق پلاستیک مدرن در جهان امروزی
امروزه استفاده از قالب تزریق پلاستیک تبدیل به فرصتی شده تا بخش‌ها مختلف تولید بتوانند ایده‌ها و طرح‌های خود را اجرایی کنند. استفاده از قالب‌ سازی پلاستیک و قالب تزریق پلاستیک روشی مقرون و به‌صرفه در تولید قطعات و محصولات باکیفیت بالا است. از قالب‌ سازی پلاستیک در صنعت ساخت اتومبیل، لوازم الکترونیکی ، لوازم‌خانگی و … استفاده می‌شود.
فناوری مورداستفاده امروز در قالب تزریق پلاستیک کاملاً شبیه به فناوری‌های مورد استفاده در گذشته است. با این حال اما استفاده از رایانه‌ها کل مراحل طراحی و ساخت قالب پلاستیک را آسان‌تر کرده‌اند. امروزه اما محصولات تولیدی دقیق‌تر هستند و قطعات پلاستیکی اغلب گزینه برتر برای پیشرفت علم و فن‌آوری است.

نتیجه‌گیری: آینده قالب‌ سازی پلاستیک و قالب تزریق پلاستیک در اینجا است

گروه قالب‌ سازی فن‌آور پلاستیک مفتخر است که درزمینهٔ قالب‌ سازی صنعتی و قالب تزریق پلاستیک جز بهترین‌های ایران است. گروه فن‌آور پلاستیک (تکنیک پلاستیک) در سال ۱۳۷۹ در راستای ساخت قالب‌های صنعتی تأسیس گردید،و پس از ۵ سال با افزودن واحد طراحی و مدل‌سازی قالب به مجموعه، به فعالیت خود ادامه داد.

این مجموعه در حال حاضر با تکیه بر دانش و تجربه نزدیک بر دو دهه حضور خود در زمینه طراحی و قالب‌ سازی و با به کار گیری متدهای روز جهانی توانسته جایگاه خوبی در عرصه صنعت کشور کسب نماید.
جهت بررسی و اطلاع قیمت واحد قالب تزریق پلاستیک این گروه با واحد فروش و واحد بازرگانی تماس حاصل فرمایید. 4-66427003 -021

ساحت قالب تولید قالبطراحی و ساخت قالبکاربرد قالب تزریق پلاستیک در گذشتهکاربرد قالب تزریق پلاستیک در گذشتهقالبسازی – 

Comments for this post are closed.