مراحل طراحی و ساخت قالب دایکاست

محفظه ساخت قالب دایکاست

ساخت قالب دایکاست در هر پروژه صنعتی و قالب سازی کیفیت و هزینه حرف اول را می زند. فرق نمی کند این پروژه صنعتی بر اساس کدام روش انجام می شود و فرایند تولید چیست، مهم کیفیت و قیمت ساخت است. برای بررسی قیمت و کیفیت طراحی و ساخت قالب دایکاست  با ما همراه باشد. 

قیمت طراحی و ساخت قالب دایکاست بر چه اساس است؟

در طراحی و ساخت قالب دایکاست دو نیمه محفظه به یکدیگر متصل می شوند و فلز مذاب به داخل آن تزریق می شود. این ماده مذاب تزریقی غالباً از جنس فلز آلمینیوم و مس است. پس از باز شدن دو نیمه می توان قطعه ساخته شده را استخراج کرد. اولین مرحله از ساخت diecast mold ، طراحی قالب دایکاست است. برای طراحی و ساخت هر شرکتی ابتدا در رابطه با خود قطعه و قالبسازی آن تحقیق می شود. امروزه با کمک کامپیوتر و نرم افزارها، مسیرهای کار ابزار ها و نحوه تولید، از کامپیوتر به دستگاه ارسال می شود، جایی که اپراتور ها با دقت کار خود را انجام می دهند. برای ساخت قطعات فلز به روش دایکاست، نیاز به آزمایشگاه های پیشرفته و ماشین آلات دقیق است. نرم افزار های طراحی و دستگاه های ساخت انواع قالب های صنعتی در تعیین قیمت ساخت دایکاست بسیار مؤثر است. شرکت قالب سازی فن آور پلاستیک در حال حاضر مجهز به ماشین آلات بسیار دقیق (به ترتیب از صد و یک میلیمتر) و دارای نرم افزار های اختصاصی طراحی قالب های صنعتی می باشد. در ادامه به بررسی مراحل طراحی قالب دایکاست می پردازیم.

اهمیت مرحله طراحی قالب دایکاست در کیفیت محصولات فلزی؟

طراحی انواع قالب های صنعتی مهمترین بخش از تولید و ساخت قالب می باشد. طراحی بر شکل، پیکره بندی، کیفیت و یکنواختی محصول نهایی که به روش دایکاست تولید می شود، تأثیر می گذارد. در این مرحله باید دقت شود هیچ حفره ای وجود نداشته باشد زیرا حفره ها استخراج قطعه را با مشکل مواجه می کنند. باید توجه داشت که زوایا حتماً وجود داشته باشد زیرا دیوار های کاملاً عمودی استخراج را با مشکل رو به رو می کنند، هر چه محفظه مخروطی تر باشد تسهیل استخراج قطعه تضمین می شود. مشخصات نا مناسب می تواند باعث خوردگی ابزار، یا مواد شده و کیفیت محصول را کاهش می دهد. این در حالی است که طراحی دقیق و مؤثر می تواند کارایی محصول و زمان تولید را بهبود ببخشد.

                      واحد تزریق پلاستیک                  دستگاه های ساخت قالب به روش تزریق

 

 چه عواملی بر کیفیت طراحی مؤثر هستند؟

تعدادی از عوامل هستند که بر کیفیت طراحی دایکاست مؤثر اند، که در زمان تصمیم گیری راجع به یک محصول، و مشخصات پروژه تأثیر این نکات در نظر گرفته می شود. برخی از این عوامل عبارتند از :

  1. طرح اولیه
  2. طراحی قالب های دایکاستFillet ها
  3. Parting lines
  4. Bosse
  5. دنده
  6. سوراخ ها و دریچه ها
  7. نماد ها
  8. ضخامت دیواره ها

طرح اولیه :

طرح اولیه مرحله ای است که هسته اولیه یک محفظه دایکاست را مشخص می کند. با طرح اولیه دقیق می توان روند تولید  را مشخص کرد، اما طرح های اولیه صنعتی همیشه ثابت نیستند. این طرح ها بر اساس زاویه دیواره ها، نوع آلیاژ مورد استفاده، عمق محفظه و … می توانند تغییر کنند. به دلیل اینکه در اثر حرارت فلز تزریقی زوایای محفظه تغییر سایز می دهند و دچار انقباض می شوند، باید دقت داشت تا در هنگام طراحی اولیه  دیواره های داخلی را کوچکتر گرفت.

Fillets 

یک فیل یک اتصال تقریبی در diecast mold است و برای خم شدن سطح زاویه ای استفاده می شود. گوشه های شیبدار و تیز می تواند فرایند دایکاست را مختل کند، بنابراین بسیاری از قالب های صنعتی را با فیل لبه گرد می کنند تا خطرات تولید را کاهش دهند. به استثنای parting line، که در این محفظه ها فیل ها در هر نقطه ای قابل اضافه شدن هستند.

Parting Line 

Parting Line یا سطح تجزیه، بخش ها مختلف diecast mold را به یکدیگر متصل می کنند. اگر این خطوط تغییر شکل دهند و یا در محل مناسب خود قرار نگیرند، ماده تزریقی ممکن است از طریق شکاف میان قطعات محفظه، نشت کرده و باعث غیر یکنواختی و پیچ خوردگی محصول شوند.

Bosse ها 

در طراحی محفظه دستگیره هایی به نام Bosse در نظر گرفته می شود که به عنوان نقاط نصب یا ایستادگی هستند . تولیدکنندگان قالب دایکاست اغلب یک سوراخ برای ساختار داخلی Bosse اضافه می کنند تا ضخامت یکنواخت دیوار در یک محصول تولید شود. فلز تزریقی تمایل به پر کردن Bosse عمیق دارد.

دنده (Ribs) 

دنده های دایکاست می تواند برای افزایش قدرت مواد در محصولات بدون ضخامت دیوار مورد نیاز ،برای برنامه های خاص استفاده شود. قرار دادن ردیف انتخابی می تواند احتمال ترک خوردگی تنش و ضخامت غیر یکنواخت را کاهش دهد. همچنین برای کاهش وزن محصول و بهبود قابلیت های پرکننده مفید است.

سوراخ و دریچه

از جمله سوراخ ها یا پنجره ها در diecast mold به طور مستقیم بر سهولت ریختن دایکاست تکمیل شده تأثیر می گذارد و باعث ایجاد طرح های قابل توجه می شود. برای جلوگیری از ریختن ناخواسته در داخل سوراخ یا جریان مواد ضعیف در اطراف سوراخ ها، ممکن است از ویژگی های اضافی مانند سرریز، لرزش و فیدر متقاطع استفاده شود.

نمادها 

تولید کنندگان صنعتی اغلب شامل نام های تجاری یا آرم محصولات در طراحی الگوی اولیه محصولات می شوند. در حالی که نمادها به طور معمول فرایند قالب سازی دایکاست را سخت نمی کند، استفاده از آنها می تواند هزینه های تولید را تحت تأثیر قرار دهد. به طور خاص، یک آرم یا نماد برجسته شده، نیاز به یک حجم فلز مذاب برای هر بخش تولیدی داشته باشد. برعکس، یک نماد محصور به مواد خام کمتر نیاز دارد و می تواند هزینه ها را کاهش دهد.

شرکت قالب سازی

تمامی موارد ذکر شده در قیمت طراحی و ساخت دایکاست مؤثر هستند. این عوامل کیفیت دایکاست ساخته شده را به شدت تحت تأثیر قرار می دهند. جهت بررسی کیفیت و قیمت طراحی و ساخت دایکاست با واحد بازرگانی شرکت فن آور پلاستیک تماس حاصل فرمایید.

 

Comments for this post are closed.