انواع روش های قالب سازی

طراحی و ساخت قالب فلزیانواع روش های قالب سازی به عنوان یکی از صنایع مادر، جزء اقتصادی ترین منابع تکنولوژیک هر کشوری محسوب می گردد . این صنعت دارای شاخه های متنوع صنعتی می باشد که به انواع روش های ساخت معروف است. این صنعت در ایران دارای شاخه های مختلفی می باشد که در ادامه مقاله به آن می پردازیم: 

 

شاخه های  صنعت قالب سازی 

شاخه های این صنعت به عنوان یکی از صنایع مادر، جزء اقتصادی ترین منابع تکنولوژیک هر کشوری محسوب می گردد.  این صنعت مادر دارای شاخه های متنوع صنعتی می باشد. شاخه ها عبارتند از:

ساخت دایکاست
ساخت قالب دایکاست

۱- فلزی (سنبه ماتریس)
۲-  پلاستیک
۳-  لاستیک
۴-  دایکست (تزریق آلومینیوم و سرب)
۵-  دایکاست (تزریق برنج و فولاد)
۶-  فورج (گرم و سرد)
۷-  ریژه (تزریق دستی آلومینیوم و سرب)
۸-  اکستروژن (شلنگ ها و لوله های پلی اتیلن و مقاطع آلومینیومی)
۹-  سانتریفیوژ (گریز از مرکز)

قالب سازی یا قالبسازی:

در حقیقت صنعت در بحث قالب سازی به تولید یک قالب (با هر جنس و روش تولیدی) در اقتصاد یک کشور گفته می شود البته این صنعت  باید بتواند برای گروهی که آن را راه اندازی کرده اند درآمدزا باشد. 

در ادامه مقالات این سایت در رابطه با ویژگی ها، مراحل ساخت و سفارش بیشتر صحبت می کنیم. شرکت قالب سازی فن آور پلاستیک از سال 1379 وارد این عرصه  شده و در صنعت دارای تجربه فراوانی است. بررسی بیشتر انواع روش ها در شرکت فن آور پلاستیک به صفحه خدمات شرکت مراجعه فرمایید. 

همچنین برای اطلاع از فرایند سفارش و قیمت قالب سازی در شرکت فن آورپلاستیک می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما اطلاعات خود را درج نمایید و یا به طور مستقیم با واحد بازرگانی تماس بگیرید. 

در واقع در این مقاله ما راجع به این که انواع روش های قالب سازی جزء یکی از صنایع به حساب می آید صحبت کرده ایم. پس در مقالات بعدی همراه ما باشید.

 

 

 

Comments for this post are closed.