خدمات قالب سازی فلزی

قالب سازی فلزی

خدمات قالب سازی فلزی انواع مختلفی دارد که یکی از پر کاربردترین آن ها بتن فلزی است. قالب سازی لارج پنل یکی از انواع این روش های فلزی محسوب می شود. این نوع قالب های صنعتی را می توان بدون درز ساخت. به همین دلیل این محفظه ها از دفرمه شدگی ساختمان جلوگیری می کنند. و در استحکام یک ساختمان می توانند تأثیر بسزایی داشته باشند. این نوع روش ساخت ویژگی های مثبت زیادی دارد که …

مزیت استفاده از قالب سازی فلزی و قالب سازی فلزی بتن

قالب سازی فلز بتن در ساختمان سازی استفاده می شوند. این نوع محفظه ها از مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار برخوردار هستند و  محصول نهایی حاصل از آن ها فاقد درز بوده و در برابر ترک خوردگی مقاوم بالایی از خود نشان می دهد. اساس استفاده از این روش  بدین گونه است که بتن ها یک سازه موقت به حساب می آیند و بعد از استفاده از سازه ها جدا می شوند و این روش در صورت ریزش و فشار بالا از شکل بد و دفرمه شدگی ساختمان جلوگیری می کنند. از طرفی دیگر استفاده از این روش باعث ایجاد صافی، یکنواختی و نظم در کلیه سطوح می شود. از همه مهم‌تر سرعت اجرای ساختمان یا ساختمان سازی را به میزان زیادی بالا می برند.

قالب سازی فلزی و  ساخت قالب بندی لارج پنل

قالب بندی لارج پنل یکی دیگر از روش های این صنعت است که در ساختمان سازی از آن استفاده می شود.  ساخت لارج پنل رایج ترین و مطلوب ترین روش های ساخت سازه محسوب می شود. در این روش از ساخت از محفظه های با ابعاد بزرگ برای بتن ریزی و استفاده می کنند. از دیگر کاربردهای این روش می توان به استفاده از آن ها دردیوارهای اکسپوز، بدون درز، دیوار های داخلی، دیوار های خارجی و غیره اشاره نمود.

به طور کلی در ساخت قالب بندی لارج پنل درزها بسیار کم هستند به همین دلیل قبل از بتن ریزی باید درب ها و پنجره ها را نصب کرد. اگر واضح تر بخواهیم بررسی کنیم که از لارج پنل چه زمانی باید استفاده کرد،  می توانیم مراحل زیر را پیشنهاد دهیم:

در ساختمان سازی ابتدا بهتر است فوندانسیون و آرماتوربندی انجام شود. و سپس محفظه ها مورد نظر طبق نقشه طراحان در جای خود قرار گرفته بتن ریزی شده و سپس جدا شوند. پس از آماده سازی کف، سقف مجموعه به کمک روش های سکوی بتن ریزی،  براکت تنظیم کننده ، شوتینگ و غیره زده شده و سپس تیم آرماتوربند کار خود را تکمیل می کند. و در آخر محفظه ها فلزی به وسیله جرثقیل یا تاور به طبقه دوم ساختمان مورد نظر انتقال می یابد تا فرایند تکرار شود.

آموزش قالب سازی فلزی و ساخت قالب فلزی

برای قالب سازی فلزی و ساخت آن دستگاه های مخصوص و به روز نیاز است به همین دلیل آموزش در این صنعت کار ساده ای نیست. با همین ویژگی ها هم آموزشگاه و کارگاه های زیادی آموزش های مربوط به این فرایند را انجام می دهند. افراد بعد از گذراندن دوره های  آموزشی حرفه ای  قادر به انجام برش، خم، کشش، فرم، پروگراسیو و غیره هستند.

هر دوره  حتماً شامل کار با نرم ‌افزارهای طراحی نظیر Solid Work می شود که آموزش در تمامی روش ها  نیز از این قاعده مستثنی نیست. در آموزش های حرفه ای علاوه بر کار با نرم افزار و طراحی و ساخت ، در رابطه با مواد مصرفی، کیفیت آنها، درجه سختی و … نیز باید صحبت شود. آنچه که یک قالب ساز پس از گذران دوره  باید بلد باشد ساخت الگوهای ثابت فلزی با مقاومت و استحکام بالا است.

 

قالب سازی فن آورپلاستیکصحبت در رابطه با خدمات قالب سازی فلزی در شرکت فن آورپلاستیک تنها جنبه آموزشی دارد. زیرا این شرکت در زمینه قالب سازی صنعتی  و پلاستیک دارای تجربه 20 ساله است. برای کسب اطلاعات در رابطه با خدمات  ما می تواند با واحد بازرگانی ۰۹۱۲۰۹۱۲۷۳۸ تماس حاصل فرمایید.

 

 

Comments for this post are closed.