قالب سازی فشرده و دیگر روش های قالب سازی پلاستیک

طراحی و ساخت قالب های تزریق پلاستیکی کشاورزی

قالب سازی فشرده را شاید شنیده باشید، ساخت قالب فشرده نیز یکی از زیر مجموعه های قالب سازی پلاستیک است. تولید قطعات پلاستیکی به روش قالب سازی پلاستیک  تنها از یک روش انجام نمی شود.

این صنعت خود دارای روش های مختلفی است. در این مقاله در رابطه با تزریق پلاستیک و قالب فشرده و معایب و مزایای آنها صحبت می کنیم.

 

قالب سازی پلاستیک به روش تزریق پلاستیک و فشرده سازی

قالب سازی فشرده، در دنیای صنعتی امروز تمامی مشاغل نیاز به قطعات پلیمری دارند و از آنجایی که تولید قطعه به کمک قالب سازی بسیار مقرون و به صرفه است، در تولید انبوه قطعات پلیمری ، صنعت قالب سازی پلاستیک بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
مسلماً ساخت این قطعات انبوه پلیمری به یک شکل انجام نمی شود و این صنعت نیز مانند دیگر صنایع دارای روش های تولید زیادی است. در این مقاله در رابطه با این صنعت و انواع روش های ساخت آن  می خواهیم صحبت کنیم. شرکت فن آورپلاستیک طراح و سازنده قالب های صنعتی و خانگی است و در زمینه ساخت قطعات پلیمری و قالب سازی دارای نمونه کارهای بیشماری است.

روش های قالب سازی پلاستیک متداول در ایران:

• گازی
• به روش فشرده
• اکستروژن
•  چرخشی
• تزریق پلاستیک

  • ضربه‌ای

صنعت قالب سازی مدرن ثابت کرده است انواع قالب های صنعتی به  تولید قطعات با کیفیت کمک کرده است و بسته به شرایط و نوع قطعه باید روش ساخت برای تولید قطعه را انتخاب کرد. در ادامه مقاله به بررسی دو روش کاربردی این صنعت، تزریق پلاستیک و فشرده سازی، معایب و مزایای آن ها و مقایسه این دو با یکدیگر می پردازیم.

قالب سازی  به روش تزریق پلاستیک

در این صنعت برای تولید قطعه ابتدا از قطعه مورد نظر یک طرح اولیه تهیه می کنند. به بیان ساده تر ساخت محفظه تزریق با طراحی  آغاز می شود. بعد از مرحله طراحی شروع به ساخت می کنند. مرحله ساخت مرحله حساسی است زیرا کیفیت نهایی قطعه بسیار به این مرحله وابسته است. محفظه تزریق از دو قسمت ثابت و متحرک تشکیل شده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراحل طراحی و ساخت تزریق و انواع دستگاه های تزریق پلاستیک به مقاله زیر مراجعه فرمایید.

طراحی و ساخت قالب تزریق پلاستیک

در نهایت در مرحله تزریق ماده اولیه (که معمولاً به صورت گرانول هستند) به حالت ذوب درآمده و سپس به داخل محفظه تزریق می شود. گرانول‌ها در داخل دستگاه تزریق پس از حرارت دیدن به حالت مذاب یا رزین در می آیند. تزریق داخل محفظه به وسیله نازل های دستگاه تزریق انجام می شود.

مواد مذاب داخل مارپیچ یا پیستون های دستگاه حرکت کرده و شکل محفظه را به خود می گیرند در این زمان یک مکث کوتاه در دستگاه اتفاق می افتد و پس از اینکه ترموپلاست مذاب سر تا سر محفظه را پر کرد عمل خنک کردن رخ می دهد. در صورتی که ماد ه پلیمری خنک نشده باشد احتمال اینکه قطعه تغییر شکل دهد زیاد است. پس از آن محفظه از قطعه جدا شده و قطعه ای با کیفیت به روش  تزریق پلاستیک حاصل می شود.

قالب سازی پلاستیک به روش فشرده سازی (CIM) :

در این روش، ماده اولیه پلاستیک مذاب و گرم است با این تفاوت که خود قالب نیز گرم است. این روش  برای محصولاتی مناسب است که دیواره نسبتاً ضخیم دارند و در تیراژ پایین تر قرار است که تولید شوند.

قالب سازی به روش فشرده سازی سبد پلاستیکی

در این روش چون هم ماده اولیه و هم محفظه گرم است قطعه خروجی دارای مقاومت بالایی می شود. قطعات حاصل از این روش جایگزین خوبی برای قطعات فلزی شکستنی هستند.

این قطعات نسبت به فلز هم مقاومت بالایی دارند و هم هزینه کمتر دارند. این ویژگی از مزایت بالای تولید قطعه به روش فشرده سازی حکایت دارد.

اگر به گذشته نگاه کنیم این صنعت در دوران قدیم مشابه اصول اولیه  روش فشرده سازی است.

بیشتر مواد گرما سخت در تولید قطعه پلیمری به روش فشرده استفاده می شوند و ترموپلاست ها بیشتر برای روش تزریق کاربرد دارند.

تفاوت تزریق پلاستیک با این روش

  •  روش فشرده سازی و تزریق از برخی جهات بسیاری مشابه یکدیگر هستند، اما با تفاوت هایی غیر قابل چشم پوشی. در  روش تزریق توضیح دادیم که محفظه ها از دو بخش جدا شونده تشکیل می شوند و ماده اولیه به داخل حفره تزریق می شود این در حالی است که در قالب سازی فشرده محفظه در اطراف ماده اولیه گرم بسته می شود.
  •  زمانی که قطعه تولیدی پیچیدگی بالایی داشته باشد و طرح آن دارای جزئیات بیشتر باشد  روش تزریق مناسب تر است و زمانی که طرح اولیه قطعه ساده باشد  روش فشرده سازی مناسب تر است.
  • اصولاً روش تزریق زمان تولید کوتاه تری دارد و زمانی که قرار است از تولید انبوه یک قطعه صحبت کنیم روش تزریق بسیار مقرون به صرفه تر از  روش فشرده سازی است.
  • طبق یک قاعده کلی هزینه ابزار و وسایل مصرفی در روش فشرده پایین است و مواد کمی در این روش به هدر می روند پس زمانی که قالب ساز دارد با یک ماده اولیه گران و بسیار ارزشمند کار می کند  روش فشرده سازی مقرون به صرفه تر می شود.

قالب سازی پلاستیک به روش تزریق پلاستیک بهتر است یا  دیگر روش ها؟

به طور کلی نمی شود گفت که  روش تزریق بهتر است یا  روش فشرده سازی. آنچه که می توان گفت این است که بسته به شرایط هر یک از این روش ها مناسب هستند. زمانی که سفارش محصول و قطعه کم است، ماده اولیه گران است و طرح اولیه قطعه ساده است بهترین گزینه روش فشرده سازی است و زمانی که سفارش قطعه بالاست و طرح اولیه پیچیدگی بالایی دارد تزریق بهترین گزینه است.
در مقالات بعدی در رابطه با دیگر روش های این صنعت و کاربردهای آن ها بحث می کنیم.

شرکت  فن آور پلاستیک از سال 1379 در زمینه طراحی و ساخت تزریق پلاستیک دارای نمونه کارهای موفق زیادی است. این شرکت دارای واحد تزریق بسیار مجهز همراه با تجهیزات پیشرفته این مجموعه شامل ماشین تزریق PLC، گازگیری برای مواد مهندسی، میکسر رنگ با مواد و چیلر برودتی و … می باشد.

قالب سازی پلاستیک ظروف پلاستیکی و گلدان قالب تزریق پلاستیک قطعات پلاستیکی صنعتی

قالب سازی پلاستیک قطعات ریز و سرسرنگ

 

 

 

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با طراحی و ساخت انواع این روش ها در شرکت  با واحد بازرگانی تماس بگیرید.

 

Comments for this post are closed.