قالب سازی پی وی سی در تهران با چه موادی انجام می شود؟

دستگاه قالب سازی پی وی سیقالب سازی پی وی سی به نوعی یک نوع روش قالب سازی پلاستیک به حساب می آید، که ساخت محفظه به کمک ماده اولیه پلیمری به نام به پلی وینیل کلراید (PVC) انجام می شود. تهران یک شهر صنعتی که تمامی صنایع در آن شرکت دارند به همین دلیل قالبسازی پی وی سی در این شهر کاربرد زیادی دارد.

قالبسازی مدرن با استفاده از pvc یا قالب سازی ژله ای چیست؟

قالب سازی پی وی سی یا قالب سازی ژله ای یک ماده جادویی با خاصیت پلاستیک است که در زیر دسته محصولات صنعت پتروشیمی، دسته بندی می‌شود. این صنعت در اسباب بازی‌ها، چسب زخم، کیسه فریزر، بطری مواد شوینده، کیسه‌ی خون و غیره استفاده می‌شود. بعد از پلی اتیلن، پی وی سی دومین رزین پلاستیکی پر استفاده در جهان بود. اما اکنون فرایند تولید و دور ریز این ماده  برای آلودگی محیط زیست خطرناک شناخته شده و جایگاه خود را از دست داده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به کاربرد این ماده در قالب سازی با شماره ۰۹۱۲۰۹۱۲۷۳۸ تماس بگیرید. 

پلی وینیل کلراید پلاستیکی استفاده اش در صنعت  نامحدود است بطور عمومی بیشتر از 50% از پی وی سی ساخت بشر در ساختمان سازی استفاده می‌شود اما در صنعت قالب سازی نیز یک ماده موثر و پر کاربرد به حساب می آید. علت گسترش کاربردهای این ماده در صنعت ابتدا به قیمت ارزان آن باز می گردد و در وهله بعد به خاصیت آن.PVC جزء موادهایی است که به راحتی فرم می گیرد. ساخت قالب با پی وی سی به تولید قطعات خانگی، صنعتی، تزئینی و … با جنس های مختلف پلاستیکی، گچی و … کمک می کند.

به طور کلی در شهر صنعتی مانند تهران ماده ابتدایی پی وی سی به دو صورت استفاده می شود: پی وی سی پودری و گرانول. هر دو این مواد در ساخت قالب های خانگی و صنعت قابل استفاده هستند.

گرانول P که در قالب سازی استفاده می شود چیست؟

گرانول های pvc نوعی پلیمر به حساب می آیند که برای قالب گیری و ساخت قالب ابتدا باید ذوب شوند. این گرانول ها دانه هایی هستند با ابعاد 2 میلیمتری که حالتی شفاف دارند. این ماده شفاف پس از اینکه در معرض هوا قرار می گیرد تغییر رنگ داده و متمایل به زرد می شود البته بدون تغییر در کیفیت.

مواد اولیه ساخت قالب پی وی سی

. گرانول هایی که در صنعت ما  در تهران مورد استفاده قرار می گیرند بسته به کاربردشان می توانند از نوع دسته اول یا بازیافتی باشند. به عنوان مثال گرانولی که در ساخت قطعات خانگی استفاده می شود و یا برای مواد غذایی استفاده می شود باید از نوع دسته اول باشد اما گرانولی که در ساخت مجسمه های گچی استفاده می شود ی تواند از مواد بازیافتی نیز باشد.

نکته قابل ذکر در این مبحث این است که گرانول های بازیافتی هزینه های تولید در هر صنعتی را به میزان زیادی کاهش می دهند که این کاهش هزینه به صرفه جویی در مواد اولیه مشهور است.

هنگام ساخت قالب با گرانول، چه نکاتی باید رعایت کرد؟

توجه به میزان گرانروی گرانول های مذاب

در بالا نیز توضیح دادیم ماده اولیه PVC که برای فرایند ساخت محفظه استفاده می شود ابتدا باید به صورت مذاب در بیاید. این نکته در مورد PVC پودری نیز صادق است زیرا این گرانروی به میزان زیادی در کیفیت نهایی محفظه تولیدی اثر گذار است. گرانروی بالا بدنه محفظه را بدفرم کرده و در شکل نهایی محفظه ایجاد نقص یا اشکال می کند. اگر بلاعکس گرانروی پایین باشد از دورن محفظه خارج شده و به اصطلاح نشت می کند.

پودر پی وی سی برای ساخت قالب

بررسی دقیق ترکیبات گرانول یا پودر PVC

فرایند قالب سازی پی وی سی استفاده نمی شود، این ماده با موادی شیمیایی چون نرم کننده ها، پایدار کننده ها، بهبوددهنده ها و … ترکیب می شود. بگذارید با مثالی ساده بیشتر موضوع را شرح دهم. زمانی که هدف از قالب سازی، ساخت قالبی نرم بافت مانند محفظه های ژله ای است از تر کیب گرانول با نرم کننده استفاده می شود. درصد ترکیب این مواد در کیفیت فرایند و کیفیت محصول نهایی بسیار اثر گذار است.

نکته قابل ذکر: حجم گرانول در اثر ذوب شدن کاهش می یابد

این نکته در مورد پودر PVC نیز صادق است و بیان کننده این موضوع است که چه تفاوتی فاحشی بین حجم این مواد در قبل و بعد از فرایند ذوب وجود دارد. البته در فرایند ذوب در مایع ایجاد شده حباب هایی تشکیل می شود که حجم مایع را دقیق نشان نمی دهد به همین دلیل قبل از محاسبه حجم مایع حتما این محاب ها را در محاسبات خود وارد نمایید.

روش های ساخت قالب پی وی سی

pvc را می‌ توان با روش‌های اکستروژنی (برای تولید لوله، کابل، پروفیل، گرانول‌ سازی و ..)، پوشش‌ دهی دورانی (تولید توپ)، غوطه‌ وری(تولید دستکش) و روش‌ های معمول تزریقی-فشاری (جهت تولید قطعات فنی و پیچیده) تولید کرد.

آنچه که در صنعت قالب سازی استفاده می شود قالب سازی تزریقی است.

ماده اولیه ای که در این صنعت استفاده می شود گرانول و یا پودر به همراه روغن DOP  است. در مرحله اول دمای محیط را در بازه 75 تا 90 درجه سانتی گراد بالا می برند تا رطوبت موجود در ماده اولیه از بین رود. به این مرحله اصطلاحا خشک کردن می گویند.

در مرحله بعد ماده اولیه را در بازه دمایی 120 تا 145 قرار می دهند تا به صورت یک ماده مایع در بیاید. پی وی سی به علت اینکه یک پلیمر بی شکل است دمای ذوب مشخصی ندارد و بازه برای آن تعریف می کنند. البته لازم به ذکر است که محفظه اولیه این ماده پلیمری را از فلز می سازند زیرا تنها فلز است که می تواند این دمای بالا را تحمل کند.

در طی فرایند قالب گیری تزریقی نیز این ماده اولیه باید به صورت مایع باشد پس دمای محیط تولید را بین بازه 140 تا 160 درجه سانتی گراد قرار می دهند. طی فرایند تولید و فرایند تزریق گاهی دمای محفظه تا 190 درجه نیز می رسد. در بالا توضیح دادیم که دقت به دمای تولید در کیفیت تولید بسیار اثر گذار است به همین دلیل زمان تزریق 20 دقیقه نگه داشته می شود، در این دمای بالا علاوه بر کاهش کیفیت تجزیه مواد بد موجود در ماده اولیه نیز صورت می گیرد.

از طرفی دیگر اگر فرایند تزریق و تولید طولانی شود از PVC مذاب بخار هیدروژن کلرید (HCl) از خود ساطع می کند به باعث می شود محصول تولیدی و قطعات پلاستیکی تولید شده دارای لکه های زرد یا سیاه در سطح شوند. بخار هیدروژن کلرید (HCl) یکی از مضرات دیگرش کثیف کردن محفظه تولید است که همواره در قالب سازی پی وی سی باید تمیز شود.

گاهی برای حل کردن این مشکل فشار را بالا می برند دمای قالب را در طی فراین تزریق بین 30 تا 45 درجه سانتی گراد قرار می دهند.

گرانروی پی وی سی به طور کلی پایین است و در محفظه تزریق دیواره محصول تولید را در حدود 1.5 میلیمتر در نظر می گیرند. این ضخامت بسته به فشار و دمای محفظه متغیر است اما بهترین حالت زمانی است که در دمای پایین و فشار بالا حفره محفظه در کوتاه ترین زمان پر شود.  فشار تزریقی در این تولید را از 150 پاسگال شروع می کنند و طی فرایند تولید در 100 پاسگال نگه می دارند.

نکته آخر در این فرایند سرعت تزریق است، زیرا برای جلوگیری از تجزیه مواد باید از سرعت تزریق مناسبی استفاده کرد. در آخر پس از پر شدن محفظه از مواد مذاب، باید صبر کرد تا این مواد سرد شده و خود را بگیرند. پس از سرد شدن محفظه باز شده، و محصول تولید شده خارج می شود.

تفاوت قالب سازی پی وی سی با قالب سازی سیلیکونی 

تفاوت اولیه و اصلی این دو فرایند در مواد اولیه است. در ساخت محفظه سیلیکونی ماده اولیه سیلیکون و هاردنرش است. هاردنرها در این فرایند اصطلاحاً خشک کن نیز خوانده می شوند و  به صورت خیلی کم و درصد پایین به ماده اولیه اضافه می شوند. هر چقدر که میزان خشک کن زیاد باشد سیلیکون اولیه زودتر سفت و خشک می شود. سیلیکون ها نیز مانند PVC دارای ترکیبات مختلفی هستند و به میزان های مختلف هاردنر نیاز دارند.

ماده اولیه پی وی سی نیز گرانول یا پودر به همراه روغن DOT و دیگر ترکیبات شیمیایی مانند روان کننده ها و … است.

تفاوت دیگر این دو فرایند در محصولات خروجی آن ها است به اصطلاح دیگر کاربردهایشان است. محفظه های سیلیکونی در ساخت قطعات رزینی، مجسمه های رزینی، گچی، بتنی، خانگی فومی و … استفاده می شود. از مهمترین کاربرد سیلیکون ها به خاطر انعطاف بالایشان استفاده در تولید قطعات پیچیده و دارای قسمت ها ظریف است.

اما PVC در تولید قطعات پلاستیکی، بتنی، گچی و .. کاربد دارد. نکته قابل ذکر این است که محصولات تولیدی این محفظه ها باید ساده و بدون ظرافت باشد. زیرا جنس این محفظه ها به گونه ای است که در حالت سخت خود، در زمان خروج قطعات پیچیده، قطعه آسیب دیده و خرد می شود.

وزن قالب نکته دیگر است که دلیل تفاوت این دو فرایند می دهند. در صنعت معتقدند که محفظه پی وی سی ارزان تر و سبک تر از سیلیکون است. اما این جمله درست نیست. هر دوی این محفظه ها به صورت کیلویی به فروش می رسند. وقتی وزن محفظه تولید شده رو در نظر بگیریم متوجه می شویم که قیمت یه قالب سنگین از جنس پی وی سی با محفظه سیلیکونی همون مدل و طرح ما تفاوتی ندارد.

تفاوت دیگر این دو فرایند در قیمت تولید و بازیافت پذیری آن ها است. یکی از مزیت های استفاده از pvc به جای سیلیکون قیمت کمتر و قابل باز یافت بودن آن است که  هزینه تولید را کاهش می دهد به عنوان مثال برای تولید سنگهای دکوراتیو مصنوعی ساخت محفظه های پی وی سی مقرون به صرفه می باشد

مزیت استفاده از ساخت قالب در صنعت شهر تهران 

این ماده پلیمری در صنعت کاربرد فراوان دارد و مزیت های این ماده به سرعت آن را در تولیدات صنعتی و قالبسازی گسترش داده است. از جمله این مزیت ها می توان به :وزن پایین

  • فرایند ساخت قالب به روش پی وی سیسرعت‌ بالای تولید
  • مقرون به صرفه بودن
  • مقاومت در برابر ضربه و فشار
  • مقاومت در برابر رطوبت

این ماده پلیمری نیز مانند هر ماده شیمیایی دیگرای علاوه بر مزیت، دارای مضراتی نیز هست. از مهمترین این مضرات می توان به باقی ماندن در طبیعت و ساطع کردن گازه های شیمیایی مضر در اثر دفن شدن و سوختن اشاره کرد.

قیمت ساخت قالب پی وی سی در تهران؟ 

برای ساخت محفظه های پی وی سی در تهران نکات مختلفی در نظر گرفته می شود. ابتدا هزینه تهیه محفظه فلزی ابتدایی جهت تزریق PVC است. قالب های فلزی، یا در فرایند ریخته‌گری، بدست می آیند یا اینکه توسط دستگاه های تراش فلز یا دستگاه های CNC تولید می شوند. این محفظه های فلزی دارای دو بخش یا دوقطعه هستند.

قطعه اول، شامل یک انحنای فرورفته و قطعه دیگر شامل یک انحنا برآمده یا برجسته است. برای اینکه بتوان پودر یا گرانول مذاب را درون این محفظه فلزی تزریق کنند، باید این دو قطعه را به هم متصل نمود. هنگام اتصال دو قطعه به یکدیگر، یک فضای خالی بین آنها ایجاد می شود. گرانول مذاب توسط شکاف هایی که در این محفظه تعبیه شده است، به درون آن راه پیدا کرده و تمام انحناهای آن را پوشش می دهد.

شرکت قالب سازی فن آورپلاستیک

هزینه های ساخت در این فرایند (بر اساس نکاتی که از ابتدای مقاله ذکر شد)

هزینه ساخت قالب فلزی + دستمزد ساخت محفظه فلزی + هزینه ماده اولیه پی وی سی+هزینه دیگر مواده ماند روعن و روان کننده و … + دستمزد فرایند تزریقی + سایر هزینه ها که شامل ابزار و لوازم مورد استفاده

جهت مشاوره و کسب اطلاعات دقیق تر می توانید با واحد فروش فن آور پلاستیک تماس حاصل فرمایید.

Comments for this post are closed.