مقایسه ساخت قالب دایکاست با ساخت قالب تزریق پلاستیک:

واحد طراحی و قالب سازی شرکت فن آور پلاستیک

قالب تزریق آلومینیوم چیست؟ به طور کلی قالب سازی صنعتی و انتخاب روش های آن به نوع محصول، قطعه صنعتی و ویژگی های آن باز می گردد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با این سؤال بحث کنیم که آیا شما باید قطعات صنعتی خود را با استفاده از محفظه تزریق پلاستیک بسازید؟ و یا  با استفاده از روش قالب تزریق آلومینیوم دایکاست ؟

مزایا و معایب روش های مختلف قالب سازی صنعتی

قالب تزریق آلومینیوم چیست؟ زمان قالب سازی صنعتی، بسته به نوع محصول و ویژگی های آن، یکی از مهمترین تصمیماتی که سازنده با آن رو به رو است، انتخاب روش ساخت الگوی ثابت یا محفظه است. آیا شما باید قطعات صنعتی خود را با استفاده از تزریق پلاستیک بسازید؟ و یا قطعات صنعتی بهتر است با قالب تزریق آلومینیوم دایکاست ساخته شود؟  هر دو این روش ها با روش تزریق انجام می شوند پس کدام این دو روش بهتر هستند و الگو ثابت ساخت قطعه و محصول با کیفیت تر ارائه می دهند؟ برای کمک به تصمیم گیری، شرکت قالب سازی فن آور پلاستیک به مقایسه این دو روش  پرداخته و مزایا و معایب ساخت الگوی ثابت با این دو روش را بررسی می کند.

تفاوت ساخت قالب دایکاست با قالب تزریق پلاستیک:

اساساً فرایند ساخت یک قطعه صنعتی، چه به روش تولید قالب تزریق پلاستیک و قالب سازی دایکاست یکسان است. شما باید یک محفظه تزریق پلاستیک یا یک die دایکاست ایجاد کنید. سپس باید یک ماده مایع با فشار شدید به محفظه تزریق پلاستیک / die دایکاست وارد کنید. سپس هر دو این حفره ها، را با خطوط خنک کننده داخلی، خنک کنید. و با باز کردن این دو حفره و ضربه، قطعه را خارج کنید.
اگر چه برخی از تغییرات تکنیکی در هر دو روش وجود دارد، اما تفاوت عمده طراحی و ساخت محفظه های صنعتی در این دو روش، در نوع ماده تزریقی است.

سالن ساخت قالب
در تزریق پلاستیک، ماده تزریقی یک پلیمر است در حالی که دایکاست یک آلیاژ فلزی مانند آلومینیوم به داخل die تزریق می شود.
با توجه به توضیحات بالا فوراً باید آشکار شود که اگر از روش تزریق پلاستیک استفاده می کنید، باید به یک قطعه پلیمری برسید و ساخت محفظه پلاستیک داریم.  اگر از دایکاست استفاده می کنید، می خواهید به یک قطعه فلزی برسید. اگر میدانید کدام بخش از محصول شما فلزی است یا پلیمری، روش ساخت الگوی ثابت شما مشخص است. اما اگر مطمئن نیستید که چه موادی برای شما و محصول شما مناسب است با ادامه مقاله همراه باشید.

مزایای قالب سازی به روش تزریق پلاستیک:

1- این روش هم سریعتر انجام می شود و هم انعطاف پذیری بالا تری دارد.
2- مواد پلاستیکی که در این روش استفاده می شود، تنوع بالایی دارند و پلیمر های مختلفی قابل استفاده هستند.
3- قطعه صنعتی تولید شده نهایی در این روش صنعتی بسیار دقیق تر و کارامد تر است.

مزایای قالب سازی به روش ساخت قالب دایکاست با آلومینیوم

1- مواد مصرفی در این روش  محدود بوده و آلیاژی از مس و آلومینیوم است.
2- با استفاده از قالب آلومینیوم دقت ساخت بالاست.
3- تولید محفظه دایکاست نیاز به عملیات ثانویه ندارد
4- قطعات صنعتی فلزی با کیفیت بالا، مقاومت بالاتر و طولانی تر، تولید می شوند.

ساخت قالب تزریق آلومینیوم دایکاست ارزان تر است یا ساخت تزریق پلاستیک؟

حال فرض کنید در ساخت یک قطعه صنعتی هم می شود از روش دایکاست استفاده کرد هم از تزریق پلاستیک ، حال کدام روش بهتر است؟ اگر بخواهید قسمتهای زیادی از قطعات صنعتی بسیار ارزان تولید کنید، تزریق پلیمر ممکن است راهی مناسب باشد، ، زیرا هزینه های تولید و هزینه های جانبی آن نسبتاً روشن است، اگر چه مهم است که بدانید هزینه تهیه ی ماشین های تزریق پلاستیک و هر گونه تجهیزات ثانویه می تواند نسبتاً گران باشد

ماشین تزریق پلاستیک

اگر در پروژه،  طراحی اولویت بالایی داشته باشد، و خود طراحی محفظه دارای ابهام فراوان باشد، و به دنبال ساخت یک قطعه پیچیده و قالب سازی پیچیده  در یک مدت زمان کوتاه باشیم، در این صورت استفاده از   die casting molding گزینه بهتری است. حتی اگر شما قطعه ای ساده را طراحی کرد باشید، بسیاری از افراد حساس، راحتی و کیفیتی که در محفظه فلزی می بینند را به محفظه پلاستیکی ترجیح می دهند.

سفارش ساخت قالب دایکاست به چه صورت است؟

زمانی که مشخص شد که نیاز به die casting molding با آلومینیوم دارید
قدم بعدی تماس با یک شرکت ساخت محفظه یا الگوی ثابت است. شرکت فن آور پلاستیک (تکنیک پلاست) در سال ۱۳۷۹ در راستای تولید الگوهای ثابت صنعتی یا محفظه  تاسیس گردید با تجهیزات مدرن و مهندسان بسیار آموزش دیده، انواع این روش ها را  طراحی و تولید کرده است و ثابت کرده که بهترین محصول صنعتی با بهترین روش ممکن تولید می کند این صنعت در ایران با کشور چین هیچ تفاوتی نداشته و حتی کیفیت بالا تر دارد.

ما یک شرکت متعلق به خانواده صنعتی ایران هستیم که تیم ما در طراحی و تولید دایکاست بسیار ماهر است و قطعاتی با کیفیت بالا برای صنایع مختلف اعم از ماشین سازی، ارتباطات مخابراتی تا وسایل پزشکی و موارد دیگر ساخته ایم. در فن آور پلاستیک ما به شما محصولی را ارائه می دهیم که علاوه بر بالاترین کیفیت کمترین هزینه را دارد. ساخت قالب ارزان قیمت از ویژگی های این شرکت  است. برای بررسی قیمت ها  در گروه ما با واحد بازرگانی تماس حاصل فرمایید.

Comments for this post are closed.