مقایسه ساخت قالب دایکاست با ساخت قالب تزریق پلاستیک:

واحد طراحی و قالب سازی شرکت فن آور پلاستیک

تولید قالب یا ساخت قالب و به طور کلی قالب سازی صنعتی و روش های آن به نوع محصول، قطعه صنعتی و ویژگی های آن باز می گردد. در این مقاله قصد داریم در رابطه با این سوال بحث کنیم که آیا شما باید قطعات صنعتی خود را با استفاده از قالب تزریق پلاستیک بسازید؟ و یا قطعات صنعتی با استفاده از تزریق آلومینیوم دایکاست ساخته شوند؟

مزایا و معایب روش های مختلف قالب سازی صنعتی

زمان قالب سازی صنعتی، بسته به نوع محصول و ویژگی های آن، تصمیم اصلی انتخاب نحوه قالب سازی است. آیا شما باید قطعات صنعتی خود را با استفاده از قالب تزریق پلاستیک بسازید؟ و یا قطعات صنعتی با استفاده از تزریق آلومینیوم دایکاست ساخته شوند؟ برای کمک به تصمیم گیری، شرکت قالب سازی فن آور پلاستیک به مقایسه این دو روش قالب سازی پرداخته و مزایا و معایت قالب سازی صنعتی با این دو روش بررسی می کند.

تفاوت ساخت قالب دایکاست با قالب تزریق پلاستیک:

اساسا فرایند ساخت یک قطعه صنعتی، چه به روش تولید قالب تزریق پلاستیک و قالب دایکاست یکسان است. شما باید یک قالب تزریق پلاستیک یا یک die دایکاست ایجاد کنید. سپس باید یک ماده مایع با فشار شدید به قالب تزریق پلاستیک / die دایکاست وارد کنید. سپس قالب تزریق پلاستیک / die دایکاست، را با خطوط خنک کننده داخلی، خنک کنید. و با باز کردن die و یا قالب تزریق پلاستیک و ضربه، قطعه را خارج کرد.
اگر چه برخی از تغییرات تکنیکی در هر دو روش وجود دارد، اما تفاوت عمده طراحی و ساخت قالب صنعتی به روش تزریق پلاستیک با قالب دایکاست، در نوع ماده تزریقی است.

واحد تزریق پلاستیک
درقالب تزریق پلاستیک، ماده تزریقی یک پلاستیک (پلیمر) است در حالی که قالب دایکاست یک آلیاژ فلزی مانند آلومینیوم به داخل die تزریق می شود.
با توجه به توضیحات بالا فورا باید آشکار شود که اگر از قالب تزریق پلاستیک استفاده میکنید، باید به یک قطعه پلاستیکی برسید و قالب سازی پلاستیک داریم. و اگر از قالب دایکاست استفاده می کنید، میخواهید به یک قطعه فلزی برسید. اگر میدانید کدام بخش از محصول شما فلزی است یا پلاستیکی، روش قالب سازی شما مشخص است. اما اگر مطمئن نیستید که چه موادی برای شما و محصول شما مناسب است با ادامه مقاله همراه باشید.

مزایای قالب سازی به روش تزریق پلاستیک:

1- قالب سازی به روش تزریق پلاستیک هم سریعتر انجام می شود و هم انعطاف پذیری بالا تری دارد.
2- مواد پلاستیکی که در قالب سازی پلاستیک استفاده می شود، تنوع بالایی دارند و پلیمر های مختلفی قابل استفاده هستند.
3- قطعه صنعتی تولید شده نهایی در تولید قالب تزریق پلاستیک بسیار دقیق تر و کارامد تر است.

مزایای قالب سازی به روش ساخت قالب دایکاست با آلومینیوم

1- مواد تزریقی در طراحی و ساخت قالب دایکاست محدود بوده و آلیاژی از مس و آلمینیوم است.
2- با استفاده از آلومینیوم دقت قالب سازی دایکاست بالاست.
3- تولید قالب دایکاست نیاز به عملیات ثانویه ندارد
4- قطعات صنعتی فلزی با کیفیت بالا، مقاومت بالاتر و طولانی تر، تولید می-شوند.

ساخت قالب دایکاست ارزان تر است یا ساخت قالب تزریق پلاستیک؟

حال فرض کنید در ساخت یک قطعه صنعتی هم می شود از قالب دایکاست استفاده کرد هم از قالب تزریق پلاستیک ، حال کدام روش بهتر است؟ اگر بخواهید قسمتهای زیادی از قطعات صنعتی بسیار ارزان تولید کنید، قالب تزریق پلاستیک ممکن است راهی مناسب باشد، ، زیرا هزینه های تولید قالب و هزینه های جانبی آن نسبتا روشن است، اگر چه مهم است که بدانید هزینه تهیه ی ماشین های تزریق پلاستیک و هر گونه تجهیزات ثانویه می تواند نسبتا گران باشد

واحد تزریق پلاستیک
اگر در طراحی قالب اولویت بالایی داشته باشد، و خود طراحی قالب دارای ابهام فراوان باشد، و به دنبال ساخت یک قطعه پیچیده در یک مدت زمان کوتاه باشیم، در این صورت استفاده از  قالب دایکاست گزینه بهتری است. حتی اگر شما قطعه ای ساده را طراحی کرد باشید، بسیاری از افراد حساس راحتی . کیفیتی که در قالب فلزی می بینند را به قالب پلاستیکی ترجیح می دهند.

سفارش ساخت قالب دایکاست به چه صورت است؟

زمانی که مشخص شد که نیاز به ساخت قالب دایکاست با آلو مینیوم دارید
قدم بعدی تماس با یک شرکت قالب سازی است. شرکت قالب سازی فن آور پلاستیک (تکنیک پلاستیک) در سال ۱۳۷۹ در راستای تولید قالب های صنعتی تاسیس گردید با تجهیزات مدرن و مهندسان بسیار آموزش دیده، قالب های صنعتی طراحی و تولید کرده است و ثابت کرده که بهترین محصول صنعتی با بهترین روش ممکن تولید می کند قالب سازی در ایران با قالب سازی در کشور چین هیچ تفاوتی نداشته و حتی کیفیت بالا تر دارد.

ما یک شرکت متعلق به خانواده قالب سازی ایران هستیم که تیم ما در طراحی و تولید قالب دایکاست بسیار ماهر است و قطعاتی با کیفیت بالا برای صنایع مختلف اعم از ماشین سازی، ارتباطات مخابراتی تا وسایل پزشکی و موارد دیگر ساخته ایم. در قالب سازی فن آور پلاستیک ما به شما محصولی را ارائه می دهیم که علاوه بر بالاترین کیفیت کمترین هزینه را دارد ساخت قالبسازی ارزان قیمت از ویژگی های فن آور پلاستیک است. برای بررسی قیمت طراحی و ساخت قالب دایکاست در گروه فن آور پلاستیک با واحد بازرگانی تماس حاصل فرمایید.

مقایسه ساخت قالب دایکاست با ساخت قالب تزریق پلاستیک – مراحل طراحی و ساخت قالب دایکاست – تولید قالب تزریق پلاستیک در چین – ساخت قالب دایکاست ارزان تر است یا ساخت قالب تزریق پلاستیک

قالب سازیقالبسازی قالب تزریق پلاستیک

Comments for this post are closed.