طراحی و ساخت قالب های صنعتی

ویژگی های شرکت قالب سازی

مراحل تزریق پلاستیک

اولین مرحله از تولید یک محصول صنعتی انتخاب یک شرکت قالب سازی حرفه ای برای سفارش طراحی و ساخت قالب است. این شرکت قالب سازی است که کیفیت نهایی محصول را تعیین می کند و با تاثیر در تولید قالب و یا ساخت قالب می تواند به کارفرمایان خود کمک کند.

در این مقاله قصد داریم در رابطه با ویژگی های یک شرکت قالب سازی استاندارد صحبت کنیم. 

شرکت قالب تزریق پلاستیک حرفه ای چه ویژگی هایی دارد؟


تزریق پلاستیک متداول ترین روش ساخت قطعات پلاستیکی است. مهمترین سرمایه یک کارگاه ساخت قالب دستگاه های آن هستند.دستگاه های تولید قالب تزریق پلاستیک در کارگاه، دو بخش دارند بخش تزریق و بخش قالب گیری. کارگاه قالب تزریق پلاستیک دارای دستگاه های متنوع با ویژگی های مختلف هستند و با توجه به این دستگاه ها روش های مختلفی برای تولید قطعات پلاستیکی وجود دارد،

به عنوان مثال یکی از روش های ساخت قالب ، فشار تزریق است.

هر شرکت با توجه به امکاناتی که دارد، روش خاصی برای تولید قالب تزریق پلاستیک دارد. کارفرمایان نیز باید به این نکته توجه داشته باشند که با توجه به نوع محصولشان کدام یک از روش ها برایشان مناسب است. شرکت قالب سازی فن آور پلاستیک در ادامه به شما می گوید چگونه یک شرکت قالب سازی حرفه ای انتخاب کنید.

چگونه کارگاه قالب سازی خود را بررسی کنید؟

معیار های مختلفی برای شناسایی و انتخاب کارگاه های قالب سازی وجود دارد.
در اینجا معیار هایی را که از همه مهتر هستند را بررسی می کنیم:
1- در قدم اول هزینه ساخت قالب تزریق پلاستیک، کیفیت و سطح مشتریان را بررسی می کنیم. زیرا تعیین بودجه و هزینه های جاری از مهمترین بخش های یک فرایند قالب سازی است. توجه داشته باشید قالب سازی ارزان قیمت مد نظر نیست.

کارگاه قالب سازی، حرفه ای است که قالبی با بالاترین کیفیت را با قیمتی متناسب و صحیح به شما ارائه دهد. و این ضرب المثل را به خاطر داشته باشید که هیچ ارزانی بی علت نیست.

2- در قدم دوم به تخصص کارفرما و دستگاه های کارگاه تزریق پلاستیک دقت کنید. کارخانه ها و کارگاه های تزریق پلاستیک معمولا روی تخصص خاصی تمرکز دارند. به عنوان مثال یک کارگاه روی تجهیزات دارویی، خودرو یا وسایل خانگی تمرکز می کندو متناسب با این تمرکز ادوات و دستگاه های تولید قالب پلاستیک خود را انتخاب می کند.

بنابراین لازم است یک قالب ساز پیدا کنید که ابزار و تجهیزات قالب سازی پروژه شما را داشته باشد.
3- در قدم آخر مهارت قالب ساز را بررسی کنید. مهارت یک کارگاه در تولید قالب معمولا در طرح ها و پروژهای آن قابل مشاهده است، اما این موضوع کافی نیست.

علاوه بر این اطلاعات و بررسی طرح ها وپروژه های کارگاه، برای تایید مهارت قالب ساز ،بازدید از شخص و کارگاه به شدت توصیه می شود. با یک گفت و گوی کوتاه، مشاهده فضای کارگاه و مشاهده کارگرها، به شما کمک می کند تا از انتخاب خود مطمین شوید.

همه چیز درباره یک کارگاه قالب سازی

علاوه بر معیار های اصلی درباره کارگاه تولید قالب پلاستیک، در ادامه شما را با دیگر ویژگی های یک کارگاه قالب سازی آشنا می کنیم. شما همچنین ممکن است یک کارخانه تزریق پلاستیک را از طریق معیارهای مختلف دیگری مانند معیار های زیر بررسی کنید:
. سطح پاسخگویی به پرسش ها و پروژه شما، گاهی پاسخویی و دادن اطلاعات صحیح این اطمینان را ایجاد می کند که کارگاه دارای اطلاعات کافی است و به طور کامل به پروژه شما اشراف دارد.
. سطح دانش و توانایی فنی در طراحی قالب تزریق پلاستیک و یا هر طراحی قالب صنعتی و پلاستیکی
. تجهیزات مورد استفاده برای ساخت قالب پلاستیک، این تجهیزات می تواند شامل دستگاه ها شود و هم شامل نرم افزار های
. توانایی فنی و کیفیت نرم افزار های مورد استفاده (Solidworks، Catia V5، Moldflow …)
. توانایی های تیم قالب سازی، از جمله مهارت های مهندسی
. تجربه گذشته قالب سازی و غنی از پروژه های متعدد قالب تزریق پلاستیک باشد بخش های مختلف و الزامات فنی.
. کارایی مرکز آزمایش
. کنترل کیفیت (گزارش های بعدی).
. سطح دقت قالب های پلاستیکی تولید شده.

علاوه بر این راه های دیگری برای ارزیابی نقاط قوت یک کارگاه قالب تزریق پلاستیک وجود دارد. بررسی مشتریان کارگاه، برنامه های کاربردی، تعداد لوازم های جانبی مورد نیاز برای قالب سازی و کیفیت قالب های تولیدی موجود.

هنگام سفارش ساخت قالب های صنعتی رعایت چه نکاتی ضروری است؟

حال تصور کنید شما شرکت تولید قالب و یا کارگاه قالب سازی حرفه ای پیدا کرده اید. برای سفارش محصول یا قالب خود چه نکاتی را باید رعایت کنید؟
در ابتدا با مهندسین واحد طراحی شرکت به طراحی قالب تولیدی بپردازید طراحی با نرم افزار های مختلف انجام می شود. واحد طراحی از مهمترین بخش های یک شرکت قالب سازی است. هر گونه اشکال و خطا در بخش طراحی، جبران ناپذیر است. زیرا حتما قالب تولیدی دچار مشکل می شود و زحمات شما نابود میشود.
پس از طراحی وارد فاز تولید شوید . انتخاب مواد اولیه و با کیفیت از مهمترین ویژگی های یک کارگاه حرفه است. راجع به نرم افزار های طراحی قالب و واحد تولید مفصل در دیگر مقاله ها بحث شده است.

طراحی قالب تزریق پلاستیک

تولید قالب تزریق پلاستیک

امیدارم اطلات این مقاله برای شما مفید باشد اگر سوال بیشتری داشتید و یا ویژگی های ذکر شده را خاستید در شرکت قالب سازی فن آور پلاستیک بررسی کنید با واحد فروش شرکت تماس بگیرد. کارشناسان ما همواره پاسخگوی مسائل و سولات شما در زمینه قالب سازی هستند.

امیدارم اطلات این مقاله برای شما مفید باشد اگر سوال بیشتری داشتید و یا ویژگی های ذکر شده را خاستید در شرکت قالب سازی فن آور پلاستیک بررسی کنید با واحد فروش شرکت تماس بگیرد. کارشناسان ما همواره پاسخگوی مسائل و سولات شما در زمینه قالب سازی هستند.

ویژگی های شرکت قالب سازیویژگی های شرکت قالب سازی

قالب سازیقالبسازیقالب سازی صنعتیقالب سازی پلاستیک قالب تزریق پلاستیکساخت قالب دایکاست 

 

Comments for this post are closed.