واحد طراحی و قالب سازی شرکت فن آور پلاستیک

قالب سازی صنعتی

صنعت تولید قطعه، تولید ماد ه اولیه به محصول است. برای تولید قطعه ابدا قطعه را طراحی کرده سپس با استفاده از فرایند تولید قالب قالب محصول تهیه می شود و سپس ماده اولیه با استفاده از قالب تبدیل به قطعه می شود.

خدمات شرکت قالب سازی فن آور پلاستیک

 قالب سازی صنعتی:

چگونه شرکت های قالب سازی، قالب های سفارشی خود را خود را تولید می­ کنند؟

قالب سازی  در یک تعریف اصولی :یک فرآیند تولیدی برای تولید قطعات با تزریق مواد به یک قالب است. به بیان ساده تر قالب سازی تولید قطعه با استفاده از تکنولوژی است. قالب سازی را می توان با یک سری از مواد، از جمله فلزات، شیشه ، الاستومرها، پلیمرهای گرمانرم و گرماسخت و … ، انجام داد. اساس تقسیم بندی فرایند قالب سازی نیز بر اساس همین مواد اولیه است.

در فرایند قالب سازی جهت تولید یک محصول ابتدا محصول طراحی می شود، طراح های صنعتی و مهندسان قالب های محصول را از فلز، فولاد یا آلومینیوم تولید می کنند. در واقه برای تولید یک محصول ابتدا قالب آن تهیه می شود که جنس این قالب فلز، فولاد و آلومینیوم است. بعد از تولید قالب، حال نوبت به تولید محصول می رسد. برای تولید قطعه با استفاده از قالب مواد وارد یک بشکه گرم شده مخلوط و سپس وارد حفره قالب می شوند، داخل قالب سرد و سخت شده و پیکره حفره را به خود میگیرند. درواقع قالب شکل نهایی محصول را به وجود می آورد. 

قالب سازی به طور گسترده  برای تولید انواع قطعات استفاده می شود، از کوچکترین اجزای یک محصول گرفته تا به کل پانل های پیکره محصولاتی چون ماشین از این صنعت استفاده می کنند. 

 

واحد طراحی فن آور پلاستیک

واحد طراحی فن آور پلاستیک

طراحی و ساخت قالب های صنعتی

تزریق پلاستیک (قالب سازی پلاستیک) :

همانطور که در بالا توضیح دادیم قالب سازی بر اساس ماده اولیه که مورد استفاده قرار می گیرد دارای انواع مختلفی است. زمانی که ماده اولیه از جنس پلاستیک باشد و هدف از قالب سازی تولید قطعه پلاستیکی با دیواره نازک باشد، بسیاری از کارفرمایان به قالب سازی پلاستیک تمایل دارند. این روش تولید قالب ها در بسیاری از محصولات از جمله لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی مصرفی، ابزار قدرت، و داشبورد خودرو استفاده می شود. قالب سازی نیز در تولید سرپوش و سرنگ ها که در صنعت پزشکی کاربرد دارند نیز استفاده می شود.

واحد تزریق پلاستیک شرکت فن آور پلاستیک

مراحل قالب سازی پلاستیک پیچیده است، برای تولید قطعات پلاستیکی معمولا از روش تزریق پلاستیک استفاده می شود. از این رو مراحلی از تزریق پلاستیک نیاز به طراحی با دقت کافی دارد، از جمله  مواردی که در تولید قطعه باید به آن دقت شود، ماده اولیه مورد استفاده در مرحل تزریق، شکل مورد نظر محصول و ویژگی های تزریق، و همچنین خواص مختلف دستگاه قالب گیری است.

تنوع جالبی از قالب سازی در  فشرده سازی قالب تزریقی وجود دارد. در واقه در روش تولید قطعه به روش تزریق پلاستیک نیز تنوع زیادی مشاهده می شود: 

 

دستگاه تزریق پلاستیک

صنعت پلاستیک و قالب سازی پلاستیک، به ویژه  در شرکت های که از روش  قالب سازی تزریقی استفاده می کنند، شاهد یک تغییر در اقتصاد هر کشور هستند. با توجه به اینکه در هر کسب و کار خصوصا صنعت خودرو و الکترونیک  نیاز دائمی قطعات مختلف از کوچو تا بزرگ است، صنعت قالب سازی روز به روز بیشرفت می کند.. شرکت فن آورپلاستیک نیز در زمینه تولید قطعات صنعتی و قالب سازی صنعتی دارای رزمه و نمونه کارهای قابل تاملی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قالب سازی و انواع آن با واحد بازرگانی تماس بگیرید. 

قالب سازی صنعتیقالب سازی صنعتیقالب سازی

Comments for this post are closed.