ویژگی یک قالب ساز حرفه ای

شرکت قالب سازی حرفه ایبه طور کلی قالب سازی و ساخت قالب برای پیشرفت صنعت امری حساس و مهم به حساب می آید. اکثر قالب ساز های ایران با روی آوردن به قالب سازی پلاستیک و قالب تزریق پلاستیک به صنایع کمک می کنند. حال در این مقاله می خواهیم ویژگی یک کارگاه قالب سازی حرفه ای را بررسی کنیم.

برای سفارش قالب چه طور یک قالب ساز حرفه ای پیدا کنیم؟

اکثر قالبساز های ایران با قالب سازی پلاستیک و قالب تزریق پلاستیک به صنعت ایران کمک می کنند. چون شرکت قالبسازی فن آور پلاستیک نیز در زمینه قالبسازی پلاستیک و ساخت قالب پلاستیک  تجربه ای بیست ساله دارد، ما در ادامه ویژگی های یک کارگاه قالبسازی پلاستیک حرفه ای را بررسی می کنیم.

استفاده از نیروی انسانی حرفه ای و با تجربه:

مهارت نیروی انسانی که در تک تک بخش های یک شرکت قالب سازی فعالیت دارد در کیفیت محصول نهایی شما تاثیر گذار است. یک نیروی کار ماهر در کارگاه قالبسازی باید دارای دانش روز دنیا باشد. علت این امر را بگذارید با یک مثال ادامه دهیم. فرض کنید شما یک کارگاه قالب سازی را بررسی کردید و در این شرکت از مواد اولیه مرغوب، دستگاه های حرفه ای و نیروی کار ماهر در زمینه ساخت استفاده می شود. اما قسمت طراحی قالب این شرکت دچار اشکال است و نیروی کار این بخش در یکی از نرم افزار ها نظیر Solidworks  و catia  تخصص کافی را ندارد. آیا امکان دارد شما بتوانید ساخت قالب حرفه ای را در این شرکت تجربه کنید؟

واحد طراحی فن آور پلاستیک

تمامی اعضای یک شرکت قالبسازی باید به هندسه و ریاضی تسلط داشته باشند.  و تمای افراد باید با نرم افزار های قالبسازی که طراحی سه بعدی را انجام می دهند، آشنا باشند. زیرا حتی کارگران قسمت دستگاه تزریق پلاست باید بتوانند از قالب های تولیدی تست های لازم را بگیرند.  به همین علت آن ها نیز باید در تمامی قسمت ها ماهر و حرفه ای باشند.

آزمایشگاه و قسمت تست قالب مجهز:

استفاده از دستگاه های حرفه ای خود زمینه یک قالبسازی با کیفیت را فراهم می کند اما زمانی یک شرکت قالبسازی مجهز شناخته می شود که دارای آزمایشگاه و بخش تست قالب باشد. هر چه که یک قالب حرفه ای ساخته شود اما باز هم ممکن است دارای ایراداتی باشد در این قسمت از کارگاه، به رفع عیوب و کنترل کیفی قالبها می پردازند.

تجربه و نمونه کار های قالبسازی:

درست است که هر شرکتی در ابتدا دارای تجربه نیست اما تجربه در صنعت قالبسازی باعث ایجاد مهارت می شود. مهارت نکته ای است که در کیفیت قالبسازی تاثیر به سزایی دارد. تجربه و مهارت نکته ای هستند که در هنگام پذیرش انجام پروژه قالبسازی به شما نشان داده می شود. اگر یک تولید کننده بتواند به قالب ساز بفهماند چه قالب با چه ویژگیطراحی و ساخت قالب های خانگیهایی نیاز دارد، بیشتر قسمت پروژه به انجام رسیده است. حال برای درک این موضوع قالب ساز نیاز به تجربه و مهارت دارد که بتواند این توضیحات را به درستی درک و به طراح منتقل نماید. در شرکت قالبسازی فن آورپلاستیک پس از آماده شدن طرح قالب و مشورت با تولید کننده طرح وارد فاز تولید میشود.

هزینه و قیمت ساخت قالب در شرکت قالب سازی چگونه مشخص می شود؟

در هر فرایند قالبسازی سه نکته اساسی وجود دارد که پیش از ساخت قالب هر شرکتی باید به آن توجه داشته باشد. قیمت مواد اولیه، کیفیت مواد اولیه و جنس قالب نکاتی هستند که پیش از طراحی و تولید قالب به آن توجه می شود. ابتدا باید مشخص کرد که قطعه قرار است با چه قالبی تولید شود. زمانی که شما بدانید چه قالبی می خواهید و جنس قالب را مشخص کنید می توانید بر اساس آن مواد اولیه خود را مشخص نمایید.

این بخش مهمترین بخش است زیرا مواد اولیه هزینه تولید قالب را برای یک قطعه مشخص کرده و کیفیت همین مواد اولیه در کیفیت قالب نهایی تاثیر دارند. قالب سازی ارزان قیمت کار ساده ای است اما آنچه که اهمیت دارد قالبسازی با کیفیت است. ضرب المثل معرفی است که نشان  می دهد هیچ ارزانی بی دلیل نیست، در زمینه انتخاب کارگاه ما به شما پیشنهاد می کنیم که به دنبال یک شرکت حرفه ای و با کیفیت اما در قیمت مناسب و دقیق باشید. این سه نکته (قیمت مواد اولیه، کیفیت مواد اولیه و جنس قالب) هستند که قیمت قالبسازی را برای شما مشخص می کنند.

برای مشاوره در رابطه با طراحی و تولید به شما پیشنهاد می کنیم با مشاوران ما در واحد بازرگانی تماس بگیرد تا با ویژگی های یک قالب ساز حرفه آشنا شوید. تلفن مستقیم واحد بازرگانی  09121832488

ویژگی یک شرکت قالب سازی حرفه ایویژگی یک شرکت قالب سازی حرفه ای

قالب سازی قالبسازیقالب سازی پلاستیکقالب تزریق پلاستیک 

Comments for this post are closed.