ساخت قالب تزریق پلاستیک

برای ساخت قالب‌های تزریق پلاستیک  مرحله اول  بخش طراحی قالب تزریق پلاستیک است.هزینه طراحی قالب تزریق پلاستیک به نوع طرح اولیه و نرم‌افزارهای طراحی قالب تزریق پلاستیک برمی‌گردد. اما بقیه هزینه ها شامل …

 

طراحی قالب تزریق پلاستیک

به‌طورکلی قالب سازی یا قالبسازی و  قالب تزریق پلاستیک، یک نوع روش تولید قطعات پلاستیکی است که مواد پلاستیکی به داخل محفظه‌ای تزریق‌شده و شکل غالب و محفظه را به خود گرفته و سپس سرد می‌شود. برای ساخت قالب‌های تزریق پلاستیک به متد و روش سنتی و صنعتی ابتدایی‌ترین و مهم‌ترین بخش طراحی قالب تزریق پلاستیک است. برای طراحی روش‌های مختلفی وجود دارد. به دلیل تنوع در محصولات پلاستیکی تقاضا برای قالب‌های پلاستیکی زیاد است. طراحی در قالب‌ سازی فن‌آور پلاستیک بر اساس نظر مشتری انجام می‌گیرد. و پس از طرح اولیه با نرم‌افزارهایی قالب تزریق پلاستیک نظیر IMOLD ، imold برای سالیدورک ، Mold flow و …

واحد طراحی فن آور پلاستیک واحد طراحی فن آور پلاستیک واحد طراحی فن آور پلاستیک واحد طراحی فن آور پلاستیک

هزینه طراحی و ساخت قالب تزریق پلاستیک

قیمت و هزینه قالب تزریق پلاستیک به دو بخش هزینه طراحی قالب تزریق پلاستیک و هزینه ساخت قالب برمی‌گردد. هزینه طراحی قالب تزریق پلاستیک به نوع طرح اولیه و نرم‌افزارهای طراحی قالب تزریق پلاستیک برمی‌گردد. اما به‌طور کلی هزینه ساخت قالب  به پارامترهایی چون

1- ابعاد قطعه (طول ،عرض و ارتفاع)
2- حفره‌های جانبی که نیاز به کشویی دارد ( Slide)۶e1e3df4-32ab-4dfa-aa92-84d59ba54c8a
3- جنس قطعه (ABS،PP،PA،PE،PBT)
4- رزوه داخلی و خارجی
5- نکن‌ های داخلی و خارجی ۷fbc144d-4b56-4a05-8ec7-9972b22e610f
6- راهگاه سرد یا گرم (Cold Runner- Hot Runner)
7- کیفیت سطوح خاص
8- تعداد کویتی (حفره قالب)
9- مشخصات دستگاه تزریق(در صورت تولید توسط خود مشتری)
9- تیراژ قطعه تولیدی
مهم‌ترین این پارامترها را ابعاد قطعه و پیچیدگی‌های موجود در قطعه بستگی دارد و مابقی این پارامترها وابسته به این دو مشخصه کلی هستند.

دستگاه ساخت قالب تزریق پلاستیک:

یکی از پرکاربردترین قطعات مصرفی در جهان قطعات پلاستیکی هستند، این قطعات در داخل دستگاه قالب تزریق پلاستیک، ساخته می‌شوند. این دستگاه از دو بخش تزریق و قالب‌گیری است. بخش تزریق خود شامل اجزای مارپیچ ، نازل ، سیلندر قیف ، قیف مواد ، گرم‌کن ، حرارت‌سنج و ترموکوپل بوده و قسمت قالب‌گیری محفظه بزرگی است که قالب و اجزایش روی آن نصب می‌شوند که شامل دو قسمت است یکی ثابت و دیگری متحرک. در قسمت تزریق مواد ترموپلاست ذوب می‌شوند و با یکدیگر مخلوط می‌گردند و در نهایت داخل قیفی قرارگرفته و کم‌کم به داخل سیلندر تزریق می‌گردند. از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که ترموپلاست داخل دستگاه تزریق پلاستیک دارند این است که شکل قالب را به خود گرفته و سپس سرد می شوند.

ویژگی‌های کارگاه قالب تزریق پلاستیک

کارگاه های تولید قطعات پلاستیکی مانند دیگر کارگاه های صنعتی کشور می‌باشند. در این کارگاه ها واحد طراحی در قسمتی اداری و به دور از کارگاه باید تعبیه شود. اما قسمت ساخت قالب باید فضایی باشد تا دستگاه‌های ساخت تزریق قالب پلاستیک و انواع موردنیاز (مانند تک حفره و چند حفره) قرار گیرد. فضا باید طوری باشد تا برای مراحل خنک کاری، خروج قطعه و انبار کردن آن فضا باشد. امنیت محیط کار و مواد شیمیایی که کارگران با آن در ارتباط هستند اهمیت دارد. در کارگاه قالب‌سازی فن‌آور پلاستیک نیز از به‌روز ترین و مجهزترین دستگاه‌های روز دنیا استفاده‌شده است. متدهای استفاده‌شده در این کارگاه مطابق با آخرین متدهای روز دنیا و اروپا است.

واحد تزریق پلاستیک

مزیت استفاده از قالب تزریق پلاستیک

ساخت قطعات پلاستیکی با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است اما متداول ترین این روش ها قالب تزریق پلاستیک است. ویژگی‌های این روش و مزیت هایی که این روش دارد، کاربرد استفاده از قالب تزریق پلاستیک را بیش از بیش کرده است. از مهمتریم ویژگی‌ها و مزیت های استفاده از قالب تزریق پلاستیک :
تولید آسان طرح‌هایی با هندسه پیچیده و ریزه‌کاری به علت وجود فشار بالا
زمان سیکل تولید به نسبت کوتاه که در نتیجه می‌توان تعداد قطعات بیشتری را تنها از یک قالب ساخته‌شده در واحد زمان تولید نمود.
تولید انبوه در حجم بسیار بالا ( چندین میلیون در سال )
نیروی کار نسبتا کم‌هزینه
ساخت قالب پلاستیک معمولا خودکار می‌باشد.
تلفات و دورریز کم
ماشین‌های زیادی می‌تواند توسط تنها یک اپراتور کار کند.
قابلیت کاربر روی طیف گسترده‌ای از مواد.

پروژه‌های قالب تزریق پلاستیک

پروژه‌های ساخت قالب  در فن‌آور پلاستیک متعدد و گوناگون است. فعالت این شرکت از سال 1379 شروع‌شده است و از مهم‌ترین مشتریان این شرکت می توان به میثم دارو پلاست، آسا پلاست، مجتمع پی‌وی‌سی ایران و … اشاره کرد. گروه فنی مهندسی فن‌آور پلاستیک با مهارتهای اثبات‌شده خود و با ظرفیت‌های بالای طراحی، قالب‌سازی و تولید مفتخر است با شما ایده‌ها را به محصول تبدیل کند. جهت بررسی دقیق قیمت طراحی قالب تزریق پلاستیک و هزینه ساخت قالب  با واحد فروش شرکت تماس گرفته و یا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

میثم دارو پلاست
صنایع پی وی سی ایران

 

 

 

 

 

 

ساخت قالب تزریق پلاستیک – طراحی و ساخت قالب‌های تزریق پلاستیک – نرم افزار های طراحی قالب پلاستیک –  قالب های تزریق پلاستیک چیست؟ – طراحی و ساخت قالب پلاستیک –   انواع قالب های صنعتی  –  قالب های صنعتی چیست – قالبسازی چیست – قالب‌های تزریق پلاستیک – طراحی و قالب سازی صنعتی –  قالب‌سازی پلاستیک –

Comments for this post are closed.