ساخت قالب تزریق پلاستیک در تهران

ساخت قطعات پلاستیکی پیچیدهبرای کارگاه ساخت قالب‌های تزریق پلاستیک  مرحله اول  بخش طراحی  است. هزینه طراحی قالب تزریق پلاستیک به نوع طرح اولیه و نرم‌افزارهای طراحی قالب تزریق پلاستیک برمی‌گردد. اما بقیه هزینه ها شامل …

 

کارگاه طراحی قالب تزریق پلاستیک

به‌ طور کلی  قالبسازی و قالب تزریق پلاستیک، یک نوع روش تولید قطعات پلاستیکی است که مواد پلیمری به داخل محفظه‌ای تزریق‌ شده و شکل محفظه را به خود گرفته و سپس سرد می‌شود. برای گارگاه ساخت قالب‌های تزریق پلاستیک به متد و روش قدیم و جدید، ابتدایی‌ ترین و مهم‌ ترین بخش طراحی است. برای طراحی روش‌های مختلفی وجود دارد. به دلیل تنوع و کاربردهای فراوان در محصولات پلاستیکی تقاضا برای قالب‌های پلاستیکی بیش از دیگر قالب ها است. طراحی در شرکت فن‌آور پلاستیک بر اساس نظر مشتری انجام می‌گیرد. سپس طرح اولیه با نرم‌افزارهایی  نظیر IMOLD ، imold برای سالیدورک ، Mold flow و … مدل سازی می شود.

طراحی قالب

هزینه طراحی و ساخت قالب 

قیمت و هزینه در این صنعت به دو بخش هزینه طراحی و هزینه ساخت برمی‌گردد. هزینه طراحی  به نوع طرح اولیه و نرم‌افزارهای طراحی  برمی‌گردد. اما به‌ طور کلی هزینه ساخت به پارامترهای زیر بستگی دارد:

1- ابعاد قطعه (طول ،عرض و ارتفاع)
2- حفره‌های جانبی که نیاز به کشویی دارد ( Slide)قالب پلاستیکی سبد خانگی
3- جنس قطعه (ABS،PP،PA،PE،PBT)
4- رزوه داخلی و خارجی
5- نکن‌ های داخلی و خارجی ساخت قالب تزریق پلاستیکی قطعات صنعتی
6- راهگاه سرد یا گرم (Cold Runner- Hot Runner)
7- کیفیت سطوح خاص
8- تعداد کویتی (حفره )
9- مشخصات دستگاه تزریق(در صورت تولید توسط خود مشتری)
9- تیراژ قطعه تولیدی
صنعتگران مهم‌ترین این پارامترها را ابعاد قطعه و پیچیدگی‌های موجود در قطعه دانسته اند و مابقی این پارامترها وابسته به این دو مشخصه کلی هستند.

دستگاه کارگاه ساخت قالب تزریق پلاستیک:

یکی از پرکاربردترین قطعات مصرفی در جهان قطعات پلاستیکی هستند، این قطعات در داخل دستگاه، ساخته می‌شوند. این دستگاه از دو بخش تزریق و قالب‌گیری تشکیل شده است. بخش تزریق خود شامل اجزای مارپیچ ، نازل ، سیلندر قیف ، قیف مواد ، گرم‌کن ، حرارت‌سنج و ترموکوپل بوده و قسمت قالب‌گیری، محفظه بزرگی است که mold و اجزایش روی آن نصب می‌شوند که شامل دو قسمت است یکی ثابت و دیگری متحرک. در قسمت تزریق، مواد ترموپلاست ذوب می‌شوند و با یکدیگر مخلوط می‌گردند و در نهایت داخل قیفی قرارگرفته و کم‌کم به داخل سیلندر هدایت می‌گردند. از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که ترموپلاست داخل دستگاه  دارند این است که شکل محفظه را به خود گرفته و سپس سرد می شوند.

ویژگی‌های کارگاه ساخت قالب تزریق پلاستیک

کارگاه های تولید قطعات پلیمری مانند دیگر کارگاه های صنعتی کشور می‌باشند. در این کارگاه ها واحد طراحی در قسمتی اداری و به دور از کارگاه باید تعبیه شود. اما قسمت ساخت باید فضایی باشد تا دستگاه‌های کارگاه ساخت و انواع ماشین های مورد نیاز (مانند تک حفره و چند حفره) فضای کافی داشته باشد. فضا باید طوری باشد تا برای مراحل خنک کاری، خروج قطعه و انبار کردن کافی باشد. امنیت محیط کار و مواد شیمیایی که کارگران با آن در ارتباط هستند نیز باید در این فضا رعایت شود. در کارگاه فن‌آور پلاستیک نیز از به‌ روز ترین و مجهزترین دستگاه‌ های روز دنیا استفاده‌ شده است. متدهای استفاد ه‌شده در این کارگاه مطابق با آخرین متدهای روز دنیا و اروپا است.

دستگاه تزریق پلاستیک و قسمت های مختلف آن

مزیت استفاده از قالب تزریق پلاستیک

ساخت قطعات پلیمری با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است اما متداول ترین این روش ها قالب تزریق پلاستیک است. ویژگی‌های این روش و مزیت هایی که این روش دارد، کاربرد استفاده از دستگاه ها را بیش از پیش کرده است. از مهمترین ویژگی‌ها و مزیت های استفاده از  تزریق پلاستیک :
تولید آسان طرح‌ هایی با هندسه پیچیده و ریزه‌کاری به علت وجود فشار بالا
زمان سیکل تولید به نسبت کوتاه که در نتیجه می‌توان تعداد قطعات بیشتری را تنها از یک محفظه ساخته‌ شده در واحد زمان تولید نمود.
تولید انبوه در حجم بسیار بالا ( چندین میلیون در سال )
نیروی کار نسبتا کم‌ هزینه
مرحله معمولا خودکار می‌باشد.
تلفات و دورریز کم
ماشین‌های زیادی می‌تواند توسط تنها یک اپراتور کار کند.
قابلیت کاربر روی طیف گسترده‌ای از مواد.

پروژه‌های ساخت قالب در فن آورپلاستیک

پروژه‌های کارگاه ساخت در این شرکت متعدد و گوناگون است. فعالت این شرکت از سال 1379 شروع‌ شده است و از مهم‌ ترین مشتریان این شرکت می توان به میثم دارو پلاست، آسا پلاست، مجتمع پی‌وی‌سی ایران و … اشاره کرد. گروه فنی مهندسی ما با مهارت های اثبات‌ شده خود و با ظرفیت‌های بالای طراحی، قالب‌ سازی و تولید مفتخر است با شما ایده‌ها را به محصول تبدیل کند. جهت بررسی دقیق قیمت هریک از این مراحل  با واحد فروش شرکت تماس گرفته و یا به صفحه تماس با ما مراجعه فرمایید.

میثم دارو پلاست
صنایع پی وی سی ایران

 

 

Comments for this post are closed.